Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Můj fotbal

Pavlišta má rekordní šestý titul v půlmaratonu, Joglová si doběhla pro první

Pošesté v kariéře se českým mistrem v půlmaratonu stal Vít Pavlišta a vyrovnal rekord Róberta Štefka. V Kostěnicích na Pardubicku opanoval mistrovský závod s téměř minutovým náskokem v čase 1:05:56. Mezi ženami si premiérové vítězství připsala Marcela Joglová v druhém nejlepším výkonu v historii šampionátů a osobním maximu 1:13:46.

Vít Pavlišta
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Do souboje o titul se nezapojil obhájce prvenství z předchozích dvou let Jiří Homoláč, který obsadil až deváté místo s téměř čtyřminutovou ztrátou na vítěze. Hned za ním skončil medailista z předchozích tří ročníků Petr Pechek.

Pětatřicetiletý Pavlišta navázal na tituly z let 2012, 2013, 2015, 2016 a 2017 a ziskem deváté medaile z MČR se odpoutal v čele statistik od Jana Bláhy.

"Nepočítám to. Vždy jdu do závodu s tím, že chci bojovat o medaili a dát do toho všechno. A dokud se mi to daří a baví mě to, tak to budu dělat dál," řekl České televizi Pavlišta, který má dohromady už 11 titulů v různých běžeckých disciplínách na silnici i dráze. Na stupně vítězů s ním tentokrát vystoupili o deset let mladší soupeři Dominik Sádlo a Vladimír Marčík.

Je nám líto, video expirovalo.
Pavlišta je opět mistrem republiky v půlmaratonu

Brzy třiatřicetiletá Joglová získala vůbec první atletický titul a jako druhá při MČR pokořila hranici 1:14:00. Rekord šampionátu drží Alena Peterková z roku 1995 časem 1:13:16. Osobní maximum si vylepšila o minutu a tři čtvrtě. "Konečně jsem na trati prodala to, co jsem natrénovala," uvedla Joglová.

Se ztrátou 22 sekund za dvacátou ženou z loňského mistrovství světa v maratonu skončila druhá triatlonistka Vendula Frintová, třetí místo obsadila s více než dvouminutovým odstupem obhájkyně prvenství Tereza Hrochová.

"Měla bych poděkovat Vendule Frintové, že se držela až k poslední obrátce. Pak se mi podařilo jí trošku cuknout, už se nechytila a já toho využila. Protáhla jsem krok a nechala tam všechno," líčila Joglová, jež o 16 sekund zaostala za limitem pro účast na říjnovém MS.

Výsledky MČR v půlmaratonu:

Muži: 1. Pavlišta (Slovan Liberec) 1:05:56, 2. Sádlo (Nové Město nad Metují) 1:06:49, 3. Marčík (USK Praha) 1:06:52.

Ženy: 1. Joglová (HERE TO WIN) 1:13:46, 2. Frintová (Olymp Praha) 1:14:08, 3. Hrochová (Škoda Plzeň) 1:15:59.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy