Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Olympijské hry bez mistra světa na stovce? Coleman zmeškal tři dopingové kontroly

Mistr světa v běhu na 100 metrů Christian Coleman má velký problém. Kvůli třem zmeškaným dopingovým kontrolám během 12 měsíců má pozastavenou činnost a mohl by kvůli tomu chybět na olympijských hrách v Tokiu. Americký sprinter se však cítí zodpovědný pouze v jednom případě.

Christian Coleman
zdroj: Reuters

O zastavení činnosti amerického reprezentanta informovala Jednotka pro bezúhonnost atletiky, která dopingové případy v tomto sportu řeší. Za zmeškání tří kontrol může udělit zákaz závodní činnosti na rok až dva.

Coleman se brání. Uvedl, že první zmeškaný test byl z loňského ledna a druhý z dubna. "A pak jsem byl devátého prosince nakupovat na Vánoce. Všechno by se hladce vyřešilo, kdyby mi komisaři jednoduše zavolali. Vůbec se ale nepokusili mě kontaktovat, přitom jsem byl od nich pět minut," prohlásil.

Čtyřiadvacetiletý Coleman byl loni na MS v Dauhá rovněž členem vítězné štafety USA v závodu na 4x100 metrů. V hale drží světový rekord na šedesátce.

Podobný problém s třemi zmeškanými testy řešil už před rokem, postihu se však vyhnul, neboť světová antidopingová agentura WADA uvedla chybné datum první vynechané kontroly.

"Nikdy jsem žádný zakázaný prostředek neužil. Klidně budu podstupovat dopingové zkoušky každý den až do konce kariéry a udělám i cokoli jiného, abych dokázal, že jsem čistý," dodal Coleman, který má z MS ještě dvě stříbra.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy