Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem

Ogrodníková mezi elitou. Česká oštěpařka bude reprezentovat Evropu proti USA

Jako jediná tuzemská atletka si vysloužila nominaci a bude reprezentovat Evropu v zářijovém duelu se Spojenými státy americkými. Oštěpařka Nikola Ogrodníková, vedoucí žena kontinentálních tabulek, byla do prestižního měření sil nominována spolu s Taťjanou Chaladovičovou z Běloruska, Linou Muzeovou z Lotyšska a Alexie Alaisovou z Francie.

Nikola Ogrodníková
zdroj: Reuters autor: CIRO DE LUCA

Historické střetnutí Evropa - USA, oficiálně nazvané The Match, se uskuteční 9. a 10. září v Minsku. Do každé disciplíny proti sobě nastoupí čtyři evropští a čtyři zámořští atleti.

Další Češi v nominaci schází včetně nejlepší letošní evropské běžkyně na 400 metrů překážek Zuzany Hejnové. K hvězdám starého kontintentu bude patřit pětice úřadujících mistrů světa - polský kladivář Pawel Fajdek, turecký sprinter Ramil Gulijev, ruská výškařka Marija Lasickeneová, chorvatská diskařka Sandra Perkovičová a řecká tyčkařka Ekaterini Stefanidiová. V týmu je také dalších deset evropských šampionů.

V americkém výběru jsou například aktuální olympijské šampionky Michelle Carterová (koule) a Brianna McNealová (100 metrů překážek), čtyřnásobná mistryně světa ve skoku do dálky Brittney Reeseová či hvězdná sprinterka Allyson Felixová. Majitelka 17 zlatých medailí z olympiád a mistrovství světa bude v běloruské metropoli závodit v běhu na 400 metrů.

"Jsem nadšený, že tolik hvězd přijalo pozvání hájit čest Evropy a že si také náš soupeř vybral silný tým. The Match bude stát za to a věřím, že si najde stálé místo v kalendáři," uvedl šéf evropské atletiky Svein Arne Hansen.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy