Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FIS magazín SP

Odložilův memoriál se neodkládá, chybět nebudou přední čeští atleti

Přesně za měsíc – 1. června – uspořádá Český atletický svaz zhruba stovku závodů po celé republice a odstartuje tak sezonu. Týden nato proběhne na pražské Julisce 27. ročník Memoriálu Josefa Odložila. Pořadatelé upravili koncept mítinku, aby se mohl uskutečnit v plánovaném termínu. Přímý přenos nabídne ČT sport a web ctsport.cz.

Jakub Vadlejch
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

V programu devíti disciplín jsou i dva závody na středních tratích, kde běží atleti v jedné dráze – a tedy v těsném kontaktu. "Podle konzultací by toto mělo být možné, zvláště pak toho 8. června," ujistil ředitel závodu Miroslav Ševčík.

Během celého mítinku by se na stadionu mělo prostřídat zhruba sto závodníků. "Atleti okamžitě po skončení disciplíny odejdou ze stadionu a budou v jiných prostorách. Ti, co se budou připravovat, se připravují na jiném stadionu, na tom rozcvičovacím za Juliskou,“ uvedl Ševčík.

Za určitých okolností by se Odložilova memoriálu mohli zúčastnit i někteří zahraniční závodníci. Mítink však láká jako obvykle především závodníky domácí špičky.

Je nám líto, video expirovalo.
Atleti nepřijdou o tradiční Odložilův memoriál ani letos

Atleti se mohou stejně jako ostatní profesionální sportovci připravovat na venkovních sportovištích, ale nemají jasno, na co trénují. Odložilův memoriál by tak pro ně mohl být první možností otestovat formu.

"Na Odložilovi se mi vždycky dařilo, je to můj domácí stadion, většinou jsem tady hodil hodně daleko. Je skvělé, že tyhle závody půjdou uskutečnit. Máme nějakou soutěž, ke které směřovat formu, a o tom to je," zdůraznil vicemistr v hodu oštěpem z roku 2017 Jakub Vadlejch.

Kromě elitního oštěpaře by se mohly v sektoru objevit i jeho reprezentační kolegyně Barbora Špotáková nebo Nikola Ogrodníková. Pro Petra Svobodu, který je prý v dobré formě, chtějí pořadatelé vypsat závod na 110 metrů překážek. Plánují mužskou stovku, v případě zájmu českého rekordmana Tomáše Staňka by mohl být vrh koulí.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy