Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP v cyklokrosu Antverpy (závod žen)

Obhájí Rojasová atletickou cenu? Porazit ji mohou McLaughlinová či Hassanová

Stejně jako mezi muži je i mezi atletkami složité najít jasnou favoritku pro výroční cenu. Ocenění obhajuje trojskokanka Yulimar Rojasová, která vyhrála olympijské hry ve světovém rekordu. Jenže to samé se v Tokiu podařilo na dlouhých překážkách i Sydney McLaughlinové. Velké šance má i univerzálka Sifan Hassanová či sprinterka Elaine Thompsonová-Herahová.

Sifan Hassanová z Nizozemska slaví výhru v olympijském závodě na 5 km
zdroj: REUTERS autor: Dylan Martinez

Stejně jako mezi muži jsou ve finálové desítce výhradně olympijské šampionky. Hned tři zlaté medaile získala v Tokiu jamajská sprinterka Elaine Thompsonová-Herahová, která vyhrála stovku, dvoustovku i sprinterskou štafetu.

V sezoně překonala národní rekordy na 100 a 200 metrů a časy 10,54 a 21,53 se na obou tratích zařadila na druhé místo historických tabulek hned za legendární Američanku Florence Griffithovou-Joynerovou.

Na tři zlaté medaile na olympiádě útočila také Sifan Hassanová, jež tuto misi splnila na 5000 a 10 000 metrů. Na patnáctistovce skončila třetí. Univerzální nizozemská běžkyně se díky tomu stala nejlepší atletkou Evropy. V desítce nominovaných je také její přemožitelka z olympijského závodu na 1500 metrů Keňanka Faith Kipyegonová.

Výkony na dráze si o nominaci řekly ještě čtvrtkařka Shaunea Millerová-Uibová, půlkařka Athing Muová a olympijská šampionka na 100 metrů překážek Jasmine Camachová-Quinnová. Technické disciplíny vedle Rojasové zastupují výškařka Maria Lasickeneová a diskařka Valarie Allmanová.

Nominace - ženy:

Allmanová (USA/disk), Camachová-Quinnová (Portor./100 m př.), Hassanová (Niz./1500, 5000 a 10 000 m), Kipyegonová (Keňa/1500 m), Lasickeneová (Rus./výška), McLaughlinová (USA/400 m př.), Millerová-Uibová (Bah./400 m), Muová (USA/800 m), Rojasová (Ven./trojskok), Thompsonová-Herahová (Jam./100 a 200 m).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy