Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Nic nového. Ruští atleti mají od IAAF stále stopku

Ruští atleti i nadále nesmějí startovat v mezinárodních soutěžích, rozhodla mezinárodní federace IAAF. Zákaz kvůli státem podporovanému dopingu platí od listopadu 2015. Výjimku mají vybraní jedinci, kteří mohou závodit jako neutrální sportovci.

Marija Lasickeneová
zdroj: Reuters

"Některé podmínky byly splněny, jiné důležité dosud ne," uvedl po zasedání rady IAAF Rune Andersen, šéf zvláštní vyšetřovací skupiny. "Proto jsme radě navrhli, aby ruskou atletickou federaci zpět nepřijímala. Rada to jednomyslně odsouhlasila," řekl Andersen.

Požaduje svolání schůzky se zástupci ruské atletiky a ministerstva sportu, na které by si všechny strany vyjasnily důležité otázky. Jinak podle něj mohou přijít o možnost mezinárodních startů i ti ruští atleti, kteří ji mají.

"Nejde o žádné nejasnosti ohledně kritérií pro Rusko. Chceme, aby tahle země byla znovu ve hře. Ale svět musí vědět, že ti sportovci fungují v důvěryhodném systému," uvedl šéf světové atletiky Sebastian Coe. Další zasedání rady IAAF je plánováno v červenci.

Na halovém mistrovství světa v Birminghamu v minulém týdnu startovalo sedm ruských atletů, kteří získali tři medaile. Výškaři Maria Lasickeneová a Danil Lysenko vyhráli, tyčkařka Anželika Sidorovová byla druhá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy