Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Nestlé ukončilo smlouvu s IAAF. Coe se s další ztrátou nechce smířit

Curych – Mezinárodní atletická federace dostala další ránu. Kvůli dopingovým a korupčním skandálům s ní po čtyřech letech ukončil spolupráci potravinářský koncern Nestlé. Předseda IAAF Sebastian Coe se ale s vypovězením pětileté sponzorské smlouvy zajišťující peníze na dětský program nechce smířit a hodlá s Nestlé jednat o jejím dodržení.

Nestlé
zdroj: ČTK/AP autor: Laurent Gillieron

"Rozhodli jsme se tak kvůli negativní publicitě spojené s obviněními z korupce a rozšířeného dopingu, která byla proti IAAF vznesena," uvedli zástupci Nestlé s tím, že by další spolupráce mohla poškodit jejich dobré jméno.

K podobnému kroku přistoupil před nedávnem podle informací BBC i Adidas, jehož smlouva s IAAF měla vypršet až v roce 2019. Ztráta dalšího sponzora je proto pro světovou atletiku citelnou ranou.

"To nemůžeme akceptovat. Doplatí na to jedině děti," prohlásil Coe. "Byl to úspěšný program pro 15 milionů dětí ve věku od sedmi do dvanácti let v 76 zemích světa, který jim umožňoval zapojit se do týmových aktivit podporujících zdravý a aktivní životní styl," uvedl.

Coe stanul v čele IAAF loni v srpnu a od té doby musí řešit řadu afér. Velkou ranou pro světovou atletiku bylo provalení systematického dopingu ruských sportovců a také dlouholeté korupce nejvyšších funkcionářů IAAF v čele s bývalým prezidentem Laminem Diackem. Za úplatu kryli dopingové případy právě ruských atletů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy