World Athletics Continental Tour Gold 2024

Němec Pfeiffer vyhrál prosluněný ústecký půlmaraton v nejlepším evropském výkonu

Ústecký půlmaraton vyhrál v osobním rekordu a nejlepším evropském výkonu v severočeském závodu 1:03:17 Němec Hendrik Pfeiffer. Nejlepším Čechem byl s odstupem více než tří a půl minuty v cíli devátý Vít Pavlišta, který si však nesplnil cíl a nepokořil osobní rekord. Ženám kralovala Britka Jess Piasecká.

Sestřih ústeckého půlmaratonu

Počasí bylo přívětivé, ale pro vytrvalce až příliš. Teplota se šplhala ke dvaceti stupňům a na závodnících bylo vidět v cíli velké vyčerpání.

"Dneska to nebyl můj den. Trápily mě střevní potíže, takže asi kombinace všeho," zhodnotil v cíli posmutnělý Pavlišta.

"Trochu jsem to přepálila, chtěla jsem zkusit běžet za poslední z cizinek – jsou hodně dobré," podotkla s úsměvem devátá, nejlepší z Češek Tereza Hrochová, která ztratila časem 1:17:11 na vítězku více než pět minut.

Výsledky ústeckého půlmaratonu

Muži: 1. Pfeiffer (Něm.) 1:03:17, 2. Chabowski (Pol.) 1:03:49, 3. Romaněnko (Ukr.) 1:03:51, ...9. Pavlišta 1:06:57, 11. Vaš 1:08:40, 13. Kohut (všichni ČR) 1:10:31.

Ženy: 1. Piasecká (Brit.) 1:11:34, 2. Michajlovová 1:11:36, 3. Skrypaková (obě Ukr.) 1:11:41, ...9. Hrochová 1:17:11, 10. Homolková 1:18:26, 11. Sekyrová (všechny ČR) 1:22:35.