Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rakousko - Severní Makedonie

Největší hvězdy ve skoku o tyči přijedou na Zlatou tretru

Světový rekordman a mistr světa ve skoku o tyči se předvedou na Zlaté tretře v Ostravě. Účast pořadatelům slíbili světový rekordman Armand Duplantis, který si tu zopakuje souboj z předloňského mistrovství světa s americkým šampionem Samem Kendrickem. Mítink zlaté kategorie World Continental Tour se uskuteční 19. května a v hledišti bude moci sledovat závody 1500 diváků, na základě udělené výjimky bude možné obsazení deseti procent kapacity stadionu.

Armand Duplantis
zdroj: ČTK/AP

"Ostrava bude mým prvním letošním startem v Evropě a už se velmi těším. Trénink a příprava se mi v Louisianě daří, takže pocity jsou pozitivní a věřím, že budou dobré podmínky pro kvalitní výkon," vzkázal Duplantis, který trvale žije ve Spojených státech amerických. "Pro mítink je to bomba! Armand Duplantis je nejlepší atlet současnosti. Je opravdu hvězdný, sympatický kluk, skáče neskutečné výšky," citoval promotéra mítinku Miroslava Černoška server iSport.cz.

Duplantis dorazí do Ostravy jako nejlepší světový atlet uplynulého roku. Vloni v hale posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých v minulém roce nastoupil. V letošní halové sezoně překonal šestimetrovou hranici čtyřikrát s maximem 610 cm a v Toruni získal evropský titul v rekordu šampionátu 605.

Jeho souboj s Kendricksem bude v Ostravě i odvetou za předloňské mistrovství světa v Dauhá, kde oba překonali 597 cm, ale titul obhájil Američan díky lepšímu zápisu.

Je nám líto, video expirovalo.
Zlatá tretra přivítá atletické hvězdy

V letošní začínající venkovní sezoně vede Duplantis světové tabulky výkonem 590 cm, Kendricks je druhý s výkonem o čtyři centimetry horším. Na Zlaté tretře by měl být v ohrožení Kendricksův rekord mítinku 593 cm z předloňska.

V Ostravě se také uskuteční velké sprinterské souboje. Na stovce proti sobě nastoupí Andre de Grasse z Kanady, stříbrný olympijský medailista z dvojnásobné trati, a devětatřicetiletý bývalý olympijský i světový šampion Justin Gatlin z USA.

Na dvoustovce se utkají dvojnásobná mistryně světa Dafne Schippersová z Nizozemska a jamajská hvězda Shelly-Ann Fraserová-Pryceová.

V závodě na 3000 metrů se představí Uganďan Joshua Cheptegei, který vloni překonal světové rekordy Kenenisy Bekeleho na tratích 5000 a 10 000 metrů.

Českou elitu budou reprezentovat oštěpaři Barbora Špotáková a Nikola Ogrodníková s Jakubem Vadlejchem, který se poměří s německým mistrem světa Johannesem Vetterem, koulař Tomáš Staněk, čtvrtkař Pavel Maslák, mílaři Jakub Holuša a Filip Sasínek, dálkař Radek Juška či Zuzana Hejnová v běhu na 400 metrů překážek.

Související články
  • 415566 » Na ostravskou Zlatou tretru se po čtyřech letech vrátí oštěpař Vetter
  • 407187 » Warholm: Pokud budu mít šanci, tak se do Ostravy rád vrátím
  • 407186 » Špotáková: Připravila jsem se po všech stránkách. Výhry si cením jako titulu mistryně světa
  • 407173 » Warholm zaběhl na Zlaté tretře rekord mítinku, soutěž oštěpařek ovládla Špotáková
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy