Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D

Na Zlatou tretru přiletí i jamajský sprinter Powell

Ostrava - Po Usainu Boltovi představili pořadatelé atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava druhou hlavní hvězdu, kterou bude jamajský sprinter Asafa Powell. Třetí nejrychlejší muž planety s osobním rekordem 9,72 sekundy ve Vítkovicích poběží 100 metrů, v jehož rámci mu organizátoři oficiálně změří i běh na 100 yardů, což je 91,44 metru. Sedmadvacetiletý Jamajčan je olympijským vítězem i mistrem světa ve štafetě, čtyřikrát v kariéře překonal světový rekord a s časem 9,72 drží třetí místo v historických tabulkách, sdělil šéf pořádající agentury Miroslav Černošek.

Powell už na Zlaté tretře účinkoval v roce 2005 a jako první sprinter na českém území se na stovce dostal pod hranici deseti sekund. Tehdejší čas 9,85 o pět dnů později stlačil v Aténách ještě o osm desetin a vytvořil světový rekord. "U nás tehdy ale zaběhl světový rekord v zimě a dešti," s úsměvem zavzpomínal manažer mítinku Alfons Juck na poslední Powellův start v Ostravě, který provázela velká nepřízeň počasí.

Miroslav Černošek, šéf pořádající agentury

"Je sen všech pořadatelů na celém světě mít na mítinku Usaina Bolta a Asafu Powella."

Je nám líto, video expirovalo.
Na zlatou tretru přijede Asafa Powell

Powell je výjimečný i tím, že se v kariéře na stovce už šedesátkrát dostal pod deset sekund. Organizátoři sní o tom, že v Ostravě zaútočí na loňský Boltův rekord mítinku 9,77. "Bavili jsme se s jeho manažerem, jestli by si v Ostravě nechtěl zaběhnout v lepších podmínkách než před pěti lety a podařilo se nám dohodnout. Manažer Asafy tvrdí, že má dobrou formu a je schopen se přiblížit k časům Usaina Bolta," uvedl Juck. Bolt v Ostravě poběží na netradiční trati 300 metrů.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy