Následuje
Rudolf Kučera

Na Zlaté tretře se objeví špičkový koulař Walsh

Velmi zvučná jména se chystají do Ostravy na Zlatou tretru. Svůj start potvrdil mistr světa Tom Walsh, kterého doplní také český rekordman Tomáš Staněk. Už dříve byla pro koulařskou soutěž potvrzena účast Poláků Konrada Bukowieckého a Michala Haratyka, posledních dvou halových mistrů Evropy.

Thomas Walsh
zdroj: Reuters

Walsh bude obhajovat vítězství na Zlaté tretře, kde loni vylepšil rekord mítinku na 22,16 metru. Sedmadvacetiletý atlet je v kouli světovou jedničkou podle nově zavedeného žebříčku IAAF. V něm patří sedmá příčka Staňkovi, který byl díky třetímu místu jediným českým medailistou na letošním halovém mistrovství Evropy v Glasgow.

Připojí se k dalším českým atletickým hvězdám, které budou na Zlaté tretře závodit. Už dříve byla potvrzena účast oštěpařky Nikoly Ogrodníkové, mílařky Simony Vrzalové, výškařky Michaely Hrubé a českého rekordmana na stovce Zdeňka Stromšíka.

Jedna ze světových hvězd Shaunae Millerová-Uibová z Baham si vybrala disciplínu, v níž bude na Zlaté tretře závodit. Olympijská vítězka na 400 metrů se rozhodla startovat na nemistrovské distanci 300 metrů, kde by ráda překonala nejlepší čas historie. Ten drží od roku 2003 Mexičanka Ana Guevarová výkonem 35,30 sekundy.

Pokud by zaběhla rychleji, napodobila by Jihoafričana Waydea van Niekerka, který světové maximum na 300 metrů na Zlaté tretře 2017 vylepšil na 30,81. Millerová-Uibová zatím běžela třístovku jen v hale, kde je díky osobnímu rekordu 35,45 z loňska držitelkou nejrychlejšího času historie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy