Následuje
VK Jihostroj České Budějovice - Trentino Itas

Na Run Tour v Plzni si zaběhala i Neumannová

Plzeň - Premiérový závod pod hlavičkou Run Tour se běžel trochu netradičně začátkem listopadu, tedy v době, když už končí i hlavní sezona maratonů a půlmaratonů. Seriál je určen hlavně rekreačním běžcům, kteří přímo v centrech měst budou moci závodit po boku špičkových sportovců. V Plzni to byla lyžařka Kateřina Neumannová, která na start přijela přímo z letiště.

Run Tour v Plzni
zdroj: ČT24

Neumannová se v nevlídném podmračeném počasí, které Česku vládne již poměrně dlouhou dobu, rozhodně nedala zahanbit. Běh jako takový má prý velice ráda. "Já běhám, protože běhání je skvělý sport, který kromě tenisek a příjemného prostředí nic moc dalšího nevyžaduje," říká olympijská vítězka v běhu na lyžích.

Z 225 běžců na trati byl nejrychlejší Lukáš Olejníček, jeden ze tří mužů, kteří desetikilometrový silniční běh z západočeské metropoli zvládli pod dvaatřicet minut. "Poprvé jsem byl na startu s olympijskou vítězkou a porazil jsem ji, byl to pěkný zážitek," usmíval se v cíli Olejníček.

Mezi ženami triumfovala Radka Churáňová. "Před startem jsem si natáhla sval, tak jsem myslela, že ani neodstartuju. Říkala jsem si, že kdyby to bolelo moc, tak to zabalím. Noha ale vydržela, běželo se mi dobře, i když vím, že bych měla na lepší čas. Trať byla zajímavá, jen měla hodně zatáček," sdělila dojmy serveru run-tour.cz, oficiálním stránkám soutěže.

Hlavní zprávy