V šachu

Na letišti v Českých Budějovicích běželi nejrychleji Lukš a Wührerová

Běžecká sezona se v Česku pomalu rozjíždí. Na dráhu, na níž přistávají velká dopravní letadla, se běžně nepodíváte, natož abyste tam mohli sportovat. Seriál Runway Run je ale výjimkou. Jedinečná série, která začala v Karlových Varech, pokračovala o víkendu na letišti v Českých Budějovicích, kde zvítězili Petr Lukš a Silvia Wührerová.

Běh
zdroj: ČTK autor: Peter Lázár

Nedávno rekonstruovaný terminál tentokrát místo odbavování cestujících sloužil jako úkryt před vytrvalým deštěm. Přesto vyběhlo na ranvej zhruba tisíc dětí a dospělých.

V hlavním závodě na pět kilometrů před sebe od startu až do cíle nikoho nepustil Petr Lukš a zvítězil v čase 17:19. "Na to, že pršelo, to bylo docela v pohodě," přiznal po závodě vítěz. "Bylo to volnější, ne úplně na krev," dodal.

Na letišti v Budějovicích zvítězili Lukš a Wührerová

Závod žen opanovala Rakušanka Silvia Wührerová v čase 21:33. "Je skvělý pocit běžet po takhle široké ranveji, byla to zábava," konstatovala vítězka.

Série letištních běhů vrcholí závodem na Letišti Václava Havla v Praze, přímý přenos odvysíláme na ČT sport.