Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na skialpech přes hory

Na evropský šampionát se chystá rekordních 52 českých atletů

Praha - Na mistrovství Evropy v Amsterdamu bude startovat rekordních 52 českých atletů. V nominaci je 32 mužů a 20 žen. Evropský šampionát v atletice můžete sledovat od 6. do 10. července na ČT sport nebo na našem webu.

Pavel Maslák
zdroj: ČTK/AP autor: Elaine Thompson

V týmu jsou všechny hlavní české opory a medailoví aspiranti včetně oštěpařů Barbory Špotákové a Vítězslava Veselého či překážkářky Zuzany Hejnové a sprintera Pavla Masláka. Chybět ale bude sedmibojařka Eliška Klučinová, která vynechala už mítink v Kladně a kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům zrušila i účast v Nizozemsku.

Dosud nejvíc atletů na kontinentální šampionát odjelo před deseti lety do Göteborgu, kde závodilo 45 českých sportovců. V současném týmu je i oštěpař Petr Frydrych, který sice splnil nominační kritérium, ale je v domácím žebříčku podle výkonnosti až na čtvrtém místě, zatímco v každé disciplíně mohou startovat pouze tři atleti jedné země. Frydrych je tak náhradníkem.

Po třech zástupcích bude mít Česká republika i mezi oštěpařkami, ve skoku o tyči mužů i žen, ve vrhu koulí mužů, v běhu na 400 metrů překážek žen a desetiboji. Případný start Lucie Sekanové v závodu na 3000 metrů překážek a trojskokanky Lucie Májkové startující na divokou kartu musí ještě potvrdit technický delegát ME.

"Nominační kritérium pro trojskok bylo nastaveno se zahrnutím ruských závodnic. Lucie (Májková) je z těch, kteří zůstali blízko limitu, nejvýše tabulkově, a tedy s největším potenciálem postupu do finále," vysvětlil  šéftrenér reprezentace Tomáš Dvořák.

Nominace ČR:

Muži:

Veleba (100 m), Maslák (400 a 4x400 m), Holuša, F. Sasínek, Vitner (všichni 1500 m), Homoláč, Kocourek, Pavlišta, Dymák (všichni půlmaraton), Svoboda (110 m př.), Brož (400 m př.), Müller (400 m př. a 4x400 m), Bába (výška), Kudlička, Balner, Posekaný (všichni tyč), Juška (dálka), Staněk, Prášil, Stašek (všichni koule), Voňavka (disk), Melich (kladivo), Vadlejch, Veselý, Jílek, Frydrych (všichni oštěp), Sýkora, Helcelet, Lukáš (všichni desetiboj), Šorm, Tesař, Desenský (všichni 4x400 m).

Ženy:

Pírková (200 m), Mäki (1500 a 5000 m), Vrabcová-Nývltová (půlmaraton), Cachová (100 m př. a sedmiboj), Koudelová (100 m př.), Hejnová, Rosolová, T. Vokálová (obě 400 m př.), Sekanová (3000 m př.), Hrubá (výška), Ptáčníková, Maláčová, Šilhanová (všechny tyč), Červenková (koule), Staňková (disk), Šafránková (kladivo), Špotáková, Jurkovičová, Šedivá (všechny oštěp), Májková (trojskok).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy