Následuje
Panorama

Veselého trápí koleno, o medaile ale chce bojovat

Praha - Jednoznačný cíl v podobě útoku na zlato měl ještě před dvěma týdny oštěpař Vítězslav Veselý. Před odletem na mistrovství světa v Moskvě ale jeho přípravu zkomplikovaly potíže s kolenem. Loňský mistr Evropy a druhý muž letošních světových tabulek je sice v nejistotě, věří však, že se dá pro čtvrteční kvalifikaci dohromady a naplní medailové ambice.

Vítězslav Veselý
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Veselý kvůli problémům v posledních dnech vypustil trénink a od pátku znovu zkoušel zátěž. "Moc to na pohodě nepřidá i s tím, jak se to vyvíjí. Ale člověk se k tomu musí postavit tak, že do toho jde a zkusí to. Teoreticky mi může pomoct, že od sebe nebudu nic čekat a může to být potom menší nervozita," řekl Veselý před odletem do ruské metropole.

Svěřenec světového rekordmana a trojnásobného olympijské vítěze Jana Železného si nechce nechat problémy v přípravě nahlodat psychiku. "Člověk má v hlavě, že nějakou dobu vypustil trénink, a to se snaží nahlodávat jeho rozpoložení. V závodě to bude dílo okamžiku. Je to o koordinaci, aby se najela stará házecí smyčka, která tam byla celou sezonu."

Trenér Jan Železný: "Nedá se říct, že to bude špatný, nebo naopak vynikající. Moc jsme toho nenaházeli a neuděláme, co potřebujeme. Ale věřím, že se s tím popere dobře."

V pátek a v sobotu zkoušel běhat a v neděli se snažil otestovat formu s oštěpem. "Nejdřív jsem se zkusil rozklusávat, v sobotu pak rovinky a včera poházet. Musel jsem to přerušit, protože už zase začínala bolest a večer to opuchlo," uvedl Veselý.

Čtvrtý oštěpař z minulého šampionátu v Tegu i olympijských her v Londýně se nebojí, že by jej bolest připravila o start na mistrovství světa úplně. "Kdyby to mělo být jen z povinnosti, tak bych se na to vykašlal. Může to dopadnout dobře." Podle Železného vše ukáže čtvrteční kvalifikace. "Bude hodně záležet na tom, aby se normálně rozběhl, dal nohu, jak má. A když oštěp poletí, tak to hodně může pomoct hlavě a může pak finále zvládnout," prohlásil Železný.

Do Moskvy odletěli oštěpař Veselý či koulař Prášil

Chápe, že jeho svěřenec má teď svého zdravotního stavu plnou hlavu. "Souvisí to s tím, že ta noha napuchá. Udělalo se to radikálnější, že se to ještě opíchlo, což nemám rád já ani (fyzioterapeut) Pavel Kolář. Z toho důvodu se nedivím, že teď (Veselý) úplně přesně neví. Ale může se to rychle otočit," míní trenér české oštěpařské špičky.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy