Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Veselého trápí koleno, o medaile ale chce bojovat

Praha - Jednoznačný cíl v podobě útoku na zlato měl ještě před dvěma týdny oštěpař Vítězslav Veselý. Před odletem na mistrovství světa v Moskvě ale jeho přípravu zkomplikovaly potíže s kolenem. Loňský mistr Evropy a druhý muž letošních světových tabulek je sice v nejistotě, věří však, že se dá pro čtvrteční kvalifikaci dohromady a naplní medailové ambice.

Vítězslav Veselý
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Veselý kvůli problémům v posledních dnech vypustil trénink a od pátku znovu zkoušel zátěž. "Moc to na pohodě nepřidá i s tím, jak se to vyvíjí. Ale člověk se k tomu musí postavit tak, že do toho jde a zkusí to. Teoreticky mi může pomoct, že od sebe nebudu nic čekat a může to být potom menší nervozita," řekl Veselý před odletem do ruské metropole.

Svěřenec světového rekordmana a trojnásobného olympijské vítěze Jana Železného si nechce nechat problémy v přípravě nahlodat psychiku. "Člověk má v hlavě, že nějakou dobu vypustil trénink, a to se snaží nahlodávat jeho rozpoložení. V závodě to bude dílo okamžiku. Je to o koordinaci, aby se najela stará házecí smyčka, která tam byla celou sezonu."

Trenér Jan Železný: "Nedá se říct, že to bude špatný, nebo naopak vynikající. Moc jsme toho nenaházeli a neuděláme, co potřebujeme. Ale věřím, že se s tím popere dobře."

V pátek a v sobotu zkoušel běhat a v neděli se snažil otestovat formu s oštěpem. "Nejdřív jsem se zkusil rozklusávat, v sobotu pak rovinky a včera poházet. Musel jsem to přerušit, protože už zase začínala bolest a večer to opuchlo," uvedl Veselý.

Čtvrtý oštěpař z minulého šampionátu v Tegu i olympijských her v Londýně se nebojí, že by jej bolest připravila o start na mistrovství světa úplně. "Kdyby to mělo být jen z povinnosti, tak bych se na to vykašlal. Může to dopadnout dobře." Podle Železného vše ukáže čtvrteční kvalifikace. "Bude hodně záležet na tom, aby se normálně rozběhl, dal nohu, jak má. A když oštěp poletí, tak to hodně může pomoct hlavě a může pak finále zvládnout," prohlásil Železný.

Je nám líto, video expirovalo.
Do Moskvy odletěli oštěpař Veselý či koulař Prášil

Chápe, že jeho svěřenec má teď svého zdravotního stavu plnou hlavu. "Souvisí to s tím, že ta noha napuchá. Udělalo se to radikálnější, že se to ještě opíchlo, což nemám rád já ani (fyzioterapeut) Pavel Kolář. Z toho důvodu se nedivím, že teď (Veselý) úplně přesně neví. Ale může se to rychle otočit," míní trenér české oštěpařské špičky.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy