Následuje
MS 2020 Itálie

Sprinterka Baptisteová odcestovala z Ruska, zřejmě kvůli dopingu

Moskva - To, z čeho mají organizátoři mistrovství, a potažmo i celý atletický svět, vždy obavy, se naplnilo hned první soutěžní den. Sprinterka Kelly-Ann Baptisteová z Trinidadu a Tobaga totiž údajně měla pozitivní dopingový test, kvůli kterému se ze šampionátu odhlásila a odcestovala z Ruska. Držitelka letošního třetího nejrychlejšího času na 100 metrů trénovala ve stejné skupině jako Američan Tyson Gay, jemuž byly nedovolené látky v těle nalezeny před měsícem.

Kelly-Ann Baptisteová
zdroj: ČTK/AP autor: Lionel Cironneau

Informaci o dopingu Baptisteové přinesl deník Trinidad Express, jemuž manažer výpravy Dexter Viosin potvrdil, že sprinterka skutečně z dějiště šampionátu odjela. Informaci o dopingu, již má údajně list ověřenou, však komentovat nechtěl.

Šestadvacetiletá Baptisteová měla v Moskvě obhajovat bronz ze stovky z Tegu. Letos patřilo šesté ženě z loňských olympijských her díky času 10,83 třetí místo ve světových tabulkách.

Baptisteová trénovala ve stejné skupině jako americký sprinter Tyson Gay, jenž byl přistižen při dopingu před měsícem. Pozitivní testy na zakázané látky měli před MS také slavní Jamajčané Asafa Powell a Veronica Campbellová-Brownová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy