Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Polsko

V Londýně bude orodovat šéf ruských atletů za zrušení zákazu startu

Moskva - Šéf ruské atletiky Dmitrij Šljachtin se pokusí na kongresu v Londýně přesvědčit členy mezinárodní federace IAAF, že dozrál čas pro zrušení suspendace ruských atletů. Prezident RUSAF promluví na kongresu IAAF ve čtvrtek, den před startem mistrovství světa v britské metropoli.

Ruská antidopingová agentura
zdroj: ČTK/AP autor: Alexander Zemlianichenko

Ruská atletická federace byla suspendována v listopadu 2015 poté, co Mezinárodní antidopingová agentura (WADA) zveřejnila zprávu o rozsáhlém státem podporovaném dopingovém programu v zemi. Ruští atleti tak přišli mimo jiné o loňské olympijské hry v Riu de Janeiro a jako tým nebudou startovat ani v Londýně, i když 19 Rusů se bude moci MS zúčastnit jako neutrální atleti.

"Šljachtin bude mít příležitost poprvé promluvit před kongresem IAAF. Samozřejmě bychom rádi doufali v pozitivní výsledek, ale myslím, že ho můžeme uhádnout dopředu - protože ještě nerozhodl Mezinárodní olympijský výbor, všichni ostatní na něj budou čekat," uvedl ruský vicepremiér Vitalij Mutko.

Plně funkční stále ještě není Ruská antidopingová agentura (RUSADA), jež nesplňuje standardy WADA. RUSADA už nicméně může pod supervizí zahraničních expertů a Britské antidopingové agentury (UKAD) provádět testování.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy