Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Mohla by to být moje mamka. Hrubá porazila olympijskou vítězku a z finále byla nadšená

Londýn – Při svém prvním vystoupení na mistrovství světa se výškařka Michaela Hrubá podívala hned do finále. Nakonec skončila s výkonem 192 centimetrů jedenáctá, takže jí vyšlo neskončit poslední. Navíc předstihla olympijskou šampionku Ruth Beitiaovou. "Hlavně jsem ráda, že jsem ve finále vůbec mohla být," hodnotila Hrubá.

Michaela Hrubá
zdroj: AP autor: Darko Vojinovic

Devatenáctiletá svěřenkyně trenéra Michala Pogányho, kterou připravuje i bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková, projevila před finále přání porazit alespoň jednu soupeřku. "Možná jsem si to tím trochu přivolala. To, že jsem jedenáctá, je super," řekla Hrubá, která zůstala v Londýně o 3 cm za osobním rekordem, což vysvětlovala nervozitou.

Navíc porazila osmatřicetiletou Beitiaovou, která má zlato z olympijských her v Riu. "Když si představím, že by mohla být moje mamka, tak je to vtipný. Hlavně je ale úžasný, že v tolika letech je na takové úrovni ve finále mistrovství světa," řekla Hrubá.

Dovedla by si představit, že by ještě za devatenáct let mohla pokračovat v kariéře? "Doufám, že to takhle jednou bude. Představa je to krásná. Snad to bude pravda. Jestli vydrží zdraví, je to klidně možné."

Úspěšný pokus výškařky Hrubé na 192 cm

Základ v podobě 184 cm překonala hned, přitom původně chtěla začínat na výšce 188 cm, kterou následně skočila až na druhý pokus. "Měla jsem štěstí," uvedla Hrubá. Následovalo 192 cm a úspěšná byla až na potřetí.

"Naběhla jsem do toho, co nejvíc šlo, postavila jsem správně nohu, tak mě to dobře koplo a skočila jsem to," popisovala moment, při němž jí podporovaly desítky tisíc fanoušků. O tři centimetry vyšší laťka už byla nad její síly.

Michaela Hrubá
zdroj: Reuters

Výška totiž na ploše hrála spolu s finále oštěpařů hlavní roli. "To bylo super. Byla jsem za to ráda. Fanoušci jsou tady vážně úžasní. Ten, kdo se dostal na plochu a viděl plný kotel, tak má nezapomenutelný zážitek," líčila závod, v němž triumfovala čtyřiadvacetiletá Ruska Marija Lasickenová, která na světovém šampionátu startuje pod neutrální vlajkou a na stupních vítězů jí tak bude hrát hymna Mezinárodní atletické federace IAAF.

Hrubá má nyní v plánu rozebrat své londýnské účinkování s koučem a před sebou ještě několik závodů. "Uvidíme, co zlepšit. A hned, jak přijedeme do Prahy, odjíždíme do Varšavy a pak je v Bruselu finále Diamantové ligy," nastínila, co ji v nejbližší době čeká za povinnosti.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy