Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kanada - Česko

Bolt dotáhl jamajskou štafetu do finále, večer se definitivně rozloučí

Londýn – Ve večerním finále běhu na 4x100 m se představí i Jamajka v čele s Usainem Boltem, který dovedl svou štafetu k vítězství v rozběhu a večer tak před zaplněným londýnským stadionem zakončí svou hvězdnou kariéru. Přímý přenos odpoledního programu sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz od 18:10.

Usain Bolt
zdroj: ČTK/ABACA/Szwarc Henri/ABACA

Usain Bolt táhne jamajskou štafetu k pátému zlatu na mistrovství světa v řadě. V rozběhu byli sice nejrychlejší Američané za 37,70 sekundy, ale Bolt v závěru viditelně zpomalil. Také v ženské štafetě mělo nejlepší čas americké kvarteto 41,84 s. Finále budou od 22:30 vrcholem večerního programu.

Jamajčané by si ve sprinterské štafetě rádi spravili chuť z nepříliš vydařených individuálních závodů. Jedenáctinásobný mistr světa Bolt trochu nečekaně nastoupil už k rozběhu. Dosud většinou pomáhal Jamajce ke zlatu až ve finále, ale vzhledem k tomu, že v Londýně nestartoval na dvoustovce, tak se postavil na poslední úsek už teď. Kolík donesl do cíle jako první v čase 37,95 s. Američané i Britové byli sice v druhém rozběhu rychlejší, ale Bolt před svým vůbec posledním startem na MS v závěru zvolnil.

V ženské štafetě zazářily Američanky nejlepším letošním časem 41,84 s, a to ještě šetřily vítězku stovky Tori Bowieovou, která doléčuje zranění z pádu ve finále na nejkratší trati. Allyson Felixová, která běžela na druhém úseku, dál může živit sen o desátém zlatu na MS. Jamajčanky, které stejně jako jejich mužští kolegové triumfovaly na MS čtyřikrát po sobě, měly až pátý čas, ale večer budou pravděpodobně rychlejší, až nasadí dvojnásobnou olympijskou vítězku Elaine Thompsonovou. 

Američanky předvedly nejlepší čas i na 4x400 metrů - 3:21,66. A to ještě neběžela vítězka individuální trati Phyllis Francisová ani bronzová Felixová, která dnes dala přednost běhu na 4x100 metrů, ale v neděli určitě nastoupí. Také mužská čtveřice Spojených států, které tuto trať vyhrály pokaždé od Ósaky v roce 2007, byla dnes nejrychlejší za 2:59,23. Ze hry jsou Jamajka i Bahamy, tedy stříbrný i bronzový tým z Ria de Janeiro. 

Je nám líto, video expirovalo.
Rozběh na 4 x 100 m s vítěznou jamajskou štafetou a Boltovými ohlasy

Mistrovství světa v atletice v Londýně:

Kvalifikace:

Muži:

4x100 m - rozběhy: 1. USA 37,70.

4x400 m - rozběhy: 1. USA 2:59,23.

Ženy:

4x100 m - rozběhy: 1. USA 41,84.

4x400 m - rozběhy: 1. USA 3:21,66. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články