Následuje
SP Česko

Atletů pro MS přibývá. Do Londýna pojedou Jílek, Veselý, Švábíková i Sekanová

Praha - Na atletické mistrovství světa pojedou také oštěpaři Jaroslav Jílek a Vítězslav Veselý, tyčkařka Amálie Švábíková a steeplařka Lucie Sekanová. Pozvala je mezinárodní federace IAAF a svaz jejich účast potvrdil. Česká nominace se tak rozšířila na 27 jmen. Nyní jsou v ní už čtyři oštěpaři. Díky splněnému A limitu byli dříve nominováni Jakub Vadlejch a Petr Frydrych. 

Vítězslav Veselý
zdroj: AP autor: Matthias Schrader

Jílek za přísnějším svazovým kritériem zaostal o 26 centimetrů, na červnové Zlaté tretře v Ostravě hodil 82,74 metru. V letošních světových tabulkách ho tento výkon řadí na 28. příčku. Splněný B limit má také mistr světa z roku 2013 a úřadující vicemistr Evropy Vítězslav Veselý, který je letos výkonem 82,29 na 32. místě na světě. 

Švábíková má letos skočeno 450 cm a ve světových tabulkách se dělí o 40. místo. V české nominaci je třetí tyčkařkou a přidala se k Romaně Maláčové a Jiřině Ptáčníkové, které mají splněný A limit. Sekanová má na trati 3000 metrů překážek zaběhnuto 9:43,88. 

Z atletů se splněným A limitem už před schvalováním nominace vypadl z týmu kvůli zranění lokte desetibojař Jiří Sýkora. Otazník se také vznáší nad účastí překážkářky Denisy Rosolové, která kvůli problémům se zadním stehenním svalem v úterý nedokončila dvoustovku na mítinku v Táboře.

"Dnes absolvuji vyšetření a budu doufat, že to byla jen křeč a do mistrovství světa se dám dohromady. Je to škoda, běhá se mi zase dobře," uvedla. Rozběhy na 400 metrů překážek žen jsou v Londýně na programu 7. srpna.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy