Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP ve vodním slalomu 2024

Smůla desetibojaře Kopeckého. V posledním tréninku si poranil sval a na MS se nepředstaví

Desetibojař Ondřej Kopecký přišel kvůli zranění o premiérový start na mistrovství světa. V posledním tréninku před víkendovým závodem si český atlet poškodil stehenní sval. Po oštěpaři Vítězslavu Veselém, kterého o účast připravila nemoc, je svěřenec bývalého světového rekordmana Romana Šebrleho druhým sportovcem ve výpravě, který v Eugene nenastoupí ze zdravotních důvodů.

Desetibojař Ondřej Kopecký
zdroj: ČTK/Říhová Michaela

"Ondřej si na posledním tréninku poranil zadní skupinu stehenních svalů. Rozsah poraněných tkání bohužel vylučuje jeho start na mistrovství světa," vysvětlila na webu Českého atletického svazu šéflékařka reprezentace Karolína Velebová.

Čtyřiadvacetiletý Kopecký odcestoval do Spojených států amerických jako jedenáctý muž letošních světových desetibojařských tabulek. Výkonem 8310 bodů si vytvořil osobní rekord na červnovém domácím šampionátu v Praze, na němž obhájil titul z Třebíče. Teprve v květnu v Bydhošti přitom atlet pražské Dukly pokořil poprvé osmitisícovou hranici.

Desetiboj je v Oregonu na programu v závěrečných dvou soutěžních dnech v sobotu a v neděli. Na jeho startu bude jako jediný český reprezentant další debutant na MS Jiří Sýkora.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články