Následuje
SK Dynamo České Budějovice - FC Baník Ostrava

Maslák ve skvělém čase překonal hradbu semifinále

Moskva - Byla to sázka na jednu kartu, Pavel Maslák dnes sehrál v Moskvě hru vabank. Celou sezonu se trochu trápil, nemohl najít správné tempo, jakým by závod na 400 metrů rozběhl, aby se přiblížil českému rekordu z olympijských her v Londýně. Až dnes, v semifinále mistrovství světa, se mu to povedlo. Napálil závod od startu naplno a výsledkem je národní rekord 44,84 sekundy a senzační postup do finále. To se v tuzemské historii nikdy na vrcholné akci nikomu z českých sprinterů nepovedlo.

Pavel Maslák (vlevo) finišuje na trati 400 metrů
zdroj: ČTK/AP autor: Anja Niedringhaus

Maslák potvrdil roli úřadujícího evropského šampiona, když měl šestý nejlepší čas. Samotnému sprinterovi ale asi úplně ještě nedošlo, co dokázal. "Chtěl jsem udělat finále," prohlásil. To byla jediná jeho motivace po utlumeném rozběhu. "Nabudilo mě, že to bylo semifinále mistrovství světa," řekl.

Zlato z mistrovství Evropy je prý srovnatelné s dnešním životním výsledkem. "Je to pecka. Věřil jsem si, že to můžu zlomit," řekl k letošní méně výrazné sezoně. "Věděl jsem, že jsem na tom rychlostně dobře," připomněl ale svůj nedávný český rekord na dvoustovce. "Připraveno to bylo na tuhle čtvrtku přesně na tento den. Takže jsem doufal, že to bude pod 45 sekund," uvedl Maslák.

Do cílové rovinky vbíhal po boku olympijského vítěze Kiraniho Jamese z Grenady. "To mě překvapilo, ale on nešel naplno. Čekal jsem tam ale víc lidí, bylo to dobré. Pomohlo mi to, vytáhl mě," poznamenal.

Pavel Maslák:

Do semifinálového běhu dal všechno. Z bloků vypálil jako raketa, jeho start byl rychlý jako při dvoustovce. "Dal jsem do toho všechno. Trochu jsem se bál, že to nevydržím, ale naštěstí to vyšlo. Bylo to vabank, šel jsem do toho, buď finále, nebo nic."

V cíli se paradoxně cítil lépe než po rozběhu, který se mu moc nepovedl. Ale jestli mu zbyly síly na finále, to neuměl říct. Navíc bude mít nevýhodnou první dráhu. "V tom se nepoběží moc dobře naplno hned od začátku, ale budu bojovat," slíbil. Tajně myslí na páté nebo šesté místo. "Ale já jsem vlastně rád i za to osmé," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy