Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Mám formu, ujišťuje Hejnová a touží prolomit hranici 53 sekund

Praha - Plán Zuzany Hejnové na mistrovství světa je zcela jasně postavený: postoupit hladce z rozběhu i semifinále a ve finále zlomit poprvé v kariéře hranici 53 sekund a bojovat o zlatou medaili. Česká překážkářka letos zůstala v osmi závodech neporažena, překonala dvakrát národní rekord a ví, že jiné cíle při její aktuální životní formě ani mít nemůže. Trápí ji jen jedno – s čím přijedou do Moskvy její soupeřky. Forma Rusek před jejich domácím šampionátem je totiž velkou neznámou, dlouho nezávodila ani Američanka Lashinda Demusová, stříbrná olympijská medailistka a obhájkyně titulu z Tegu 2011.

Zuzana Hejnová
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Největší soupeřku vidím v Perry," jmenovala Britku Shakesovou-Draytonovou, po Hejnové druhou nejrychlejší ženu sezony. "Jsem fakt klidná, jsem na tom dobře, mám formu, když se postavím na start, jsem schopná běžet kolem osobáku," řekla.

Trenér Dalibor Kupka zůstává opatrný a přeje si, aby neporazitelnost trvala i po mistrovství. "Určitě mám strach, že to ze dne na den skončí. Zatím to neskončilo. Tak doufám, že to ještě chvíli do finále mistrovství světa vydrží," věřil Kupka. "Pro mě bude každá medaile zlatá," dodal.

Hejnová i trenér Kupka jsou v šoku, že rychle běhá od poloviny ledna a stále se zlepšuje. "Asi se povedla podzimní příprava, nebyla jsem zraněná ani nemocná, všechno je v pořádku. Pravda, není to moc obvyklé," přiznala Hejnová.

"Rozebírali jsme minulé roky, proč jí to většinou šlo ze začátku sezony a potom už tolik ne. Vyšlo mi, že nemusí už tolik trénovat. Není žádoucí únava, jen kvalitní trénink a lehká kondice. Tak to bylo letos a bude až do mistrovství světa," naplánoval trenér.

Hejnovou provází "extrémní pohoda"

Když jako favoritka skončila na loňském ME v Helsinkách čtvrtá, cosi se v ní zlomilo. Bronzová olympijská medaile z Londýna ji nakopla, pomohl odchod ze skupiny Rychlých holek po sezoně, ale i přestěhování do "svého". "Je extrémní pohoda na tréninku, na soustředěních, doma, všechno si to sedlo. A nesu si to celou sezonu," uznala Hejnová.

Před dvěma lety vyhrála Demusová za 52,47 sekundy, což nyní nejspíš není v silách české reprezentantky. Olympijské zlato bylo za 52,70, v Berlíně 2009 byl vítězný čas 52,42 sekundy. "Uvidíme, jak na mě zapůsobí tři kola, ale věřím, že nebudu muset běžet naplno a síly ušetřím na finále, kde bych se chtěla pokusit o čas pod 53," prohlásila Hejnová. Pokud by se jí to podařilo, medaile by ji minout neměla.

Většina atletů letí do Moskvy ve čtvrtek

Nyní už Hejnová pouze ladí formu. "Nafasováno mám, nalakováno taky," ukázala nehty v barvě trikolóry. Většina výpravy odletí do Moskvy ve čtvrtek. "Připravuji se na odlet, zítra si zabalím a ještě trénuji. Klasické dny," popsala předšampionátovou rutinu Hejnová.

Ladislav Prášil se do Moskvy přesune až 12. srpna, neboť závodí až v závěru šampionátu. Momentálně ladí formu v Jablonci. "Snažím se na to nemyslet, nenervovat se, soustředit se hlavně na závod a být v pohodě," podotkl bronzový atlet z halového ME.

Do Ruska odjede osmadvacetičlenná výprava, oproti původním plánům v ní nefiguruje vícebojař Adam Sebastian Helcelet a mílařka Tereza Čapková, kteří jsou zraněni. Šéftrenér Tomáš Dvořák věří v zisk medaile. "Byl bych spokojen s jednou a samozřejmě každá další se počítá a bude ozdobou tohoto šampionátu," prohlásil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy