MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Mistry republiky na 10 000 metrů jsou vytrvalci Zajíc a Hrochová

Mistrovské tituly v běhu na 10 000 metrů získali v Žilině Martin Zajíc, který obhájil vítězství, a Tereza Hrochová. Česká vytrvalkyně přitom teprve o minulém víkendu běžela Hamburský maraton. Na startu chyběla vítězka předchozích pěti ročníků a česká rekordmanka Moira Stewartová, kterou za týden čeká Pražský maraton.

Martin Zajíc
zdroj: ČTK / Krumphanzl Michal

Zajíc si doběhl pro další zlato v osobním rekordu 29:39,56. K pokoření hranice 30 minut mu pomohl i absolutní vítěz společného šampionátu Česka a Slovenska Peter Ďurec, který vyhrál za 29:15,79.

O 13 setin zaostal za metou 30 minut devatenáctiletý Matěj Hřebačka, který vybojoval stříbro. Bronzovou medaili získal jednadvacetiletý Jakub Davidík, který se jinak věnuje osmistovce.

Hrochová splnila roli favoritky a zvítězila v čase 35:12,98. "Šest dní po maratonu, po sedmi měsících v tretrách. Ale bylo to fajn," uvedla sedmadvacetiletá olympionička.

Mistrovství ČR v běhu na 10 000 metrů v Žilině:

Muži: 1. Zajíc (VSK Univerzita Brno) 29:39,56, 2. Hřebačka (AK Hodonín) 30:00,13, 3. Davidík (Dukla Praha) 30:22,10.

Ženy: 1. Hrochová (AK Škoda Plzeň) 35:12,98, 2. Lampová (Sokol Opava) 35:27,00, 3. Veigertová (Jičín) 35:56,15.