Studio Time Out

Medailové naděje Hejnová a Bába budou bojovat o finále

Tegu (Korea) - Třetí běh, šestá dráha, 12:16 SELČ. To jsou pro Zuzanu Hejnovou důležitá data v úterním programu na mistrovství světa v atletice v korejském Tegu. Česká medailová naděje nastoupí do semifinále závodu na 400 metrů překážek, a pokud nic nepokazí, měla by postoupit do posledního běhu na šampionátu na této trati. O finále bude bojovat i výškař Jaroslav Bába, od roku 2003 v něm ještě nechyběl. Přímé přenosy nabízí ČT4 a web sportzive.cz.

Zuzana Hejnová
zdroj: ČTK/AP

Hejnová v rozběhu běžela v pohodě. "Říkala jsem si, že půjdu na vítězství. Ani jsem nepřemýšlela nad kroky. Prostě jsem běžela volně. Jsem ráda, že jsem vyhrála. To byl můj cíl, abych si zajistila dobrou dráhu pro semifinále. Tam se už poběží rychleji," uvedla Hejnová těsně po úspěšném rozběhu.

V semifinále už bude muset "zatáhnout" a případně vypustit až závěr těsně před cílem. "Kdybych nebyla ve finále, byla bych hodně naštvaná," řekla. Největší soupeřkou Hejnové bude v páté dráze v posledním třetím semifinále Američanka Lashinda Demusová, která letos byla jen o dvě setiny pomalejší než v tabulkách druhá česká překážkářka. Do finále přímo postupují dvě běžkyně, další dvě budou čekat na čas.

V úterním programu bude mít česká atletika další tři zástupce. Sedmiboj dokončí Kateřina Cachová, do kvalifikace soutěže výškařů se postaví Jaroslav Bába, stříbrný medailista z letošního halového ME v Paříži. Skákat bude od 3:10 SELČ ve skupině A.

Český výškař má výbornou bilanci, od roku 2003 nechyběl ani v jednom finale. "Je to dobré, že jsem nikdy nevyletěl. Je to už páté mistrovství světa. Budu dělat všechno pro to, abych byl zase ve finále," podotkl Bába. Kvalifikační limit je 231 cm, do finále projde nejlepší dvanáctka, nebo všichni, kdo tuto výšku skočí.

Reakce Zuzany Hejnové a Jaroslava Báby

Finále čeká tyčkařku Jiřinu Ptáčníkovou, která svou soutěž o medaile zahájí ve 12:05. Jasnou favoritkou bude Ruska Jelena Isinbajevová, která se vrací po dvou letech. Osmistovku, poslední disciplínu sedmiboje, poběží Cachová ve 13:00. Vrcholem úterního programu budou závody mužů na 400 a 800 metrů.