Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Zklamaná Vondrová: Byl to zkrat. Vůbec netuším, co se stalo

Negativní emoce z ní v rozhovoru po semifinále evropského šampionátu v Mnichově jen sršely. Čtvrtkařka Lada Vondrová totiž nedokázala prodat formu a skončila daleko od vysněného postupu do finále. Stále však patří mezi mladé závodnice a doufá, že její forma bude kulminovat za dva roky na olympijských hrách v Paříži. Do té doby by se měl postupně ukázat účinek změn v přípravě, které s trenérem Jaroslavem Jónem v posledním půlroce udělali.

Lada Vondrová na ME v Mnichově
zdroj: PR autor: Roháčková Ivana

Před šampionátem neskrývala, že chce do finále. "Cítila jsem velkou formu, včera jsem při rozcvičení běžela osobák. Byla jsem připravená dobře, tréninky vypadaly super, nakonec mě tu dali do kupy i zdravotně," vrátila se ke dnům bezprostředně před pondělním semifinále, kde výkonem 51,83 doběhla čtvrtá a k postupu měla daleko.

"Vůbec netuším, co se stalo. Byl to zkrat," řekla v rozhovoru České televizi. "Vyběhla jsem, přišlo mi, že hodně fouká, tak jsem trochu ubrala, pak jsem chtěla zatáhnout, zatáhla jsem, ale celé to bylo o sekundu zpátky," litovala.

Chuť si chce spravit ve zbytku sezony. "Jestli letos nezaběhnu pod 51, je to moje chyba, protože jsem fyzicky připravená dobře," prohlásila odhodlaně.

Je nám líto, video expirovalo.
Semifinále Vondrové na 400 metrů s ohlasem

Sleduje, jak atletický svět pádí kupředu. "Nám to dost uteklo. Nevím, co dělají jinak. Myslím, že mají lepší zabezpečení, co se týče výživy, lékařů, všech těchto technických věcí. Dělají to podle mě daleko chytřeji než my. My jen běháme jako blbci, prostě se za tím honíme, ale oni všechno připravují. Když vidím jejich realizační tým, tak je to prostě úplně jiná nota," hledala možnou příčinu.

S trenérem začínají i těmto aspektům přípravy věnovat větší pozornost. "Teď jsme se na to zaměřili, i na výživu, na suplementaci, na technické věci. Hraje to takovou roli, že to je nenahraditelné. Já jsem prostě malá bílá sprinterka, která, i když si vyrve nohy z prdele, tak pod padesát nepoběží. Takže to musím nahnat všemi možnými okolnostmi okolo," připomněla Vondrová heslo, které na OH v Tokiu proslavila mílařka Kristiina Mäki.

Vrchol v Paříži

"Myslím, že se to projeví až příští rok. Ale zaběhla jsem si letos osobák, sice o setinu, nicméně na takové úrovni už se to nekrouhá po sekundách. Myslím, že dokud se budu tréninkově zlepšovat a budu zdravá, v Paříži by to snad mělo celé vyvrcholit," uvažovala Vondrová, která oslaví 6. září třiadvacáté narozeniny.

Loňská mistryně Evropy do 23 let ubrala z nabíhání kilometrů. "Začali jsme běhat víc do kvality. Mám nalítáno strašný kvanta objemu, už se to nedalo zvyšovat, nevydržela jsem to zdravotně. Tak jsme se na to vrhli víc přes kvalitu, víc kvalitních speciálních úseků. Celou sezonu se cítím jako jiný člověk, pracovali jsme i na technice, strašně mě to baví," dodala.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články