Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Otevřené M ČR v motorovém paraglidingu 2020 Nové Mlýny

Maslák vylepšil český rekord na dvoustovce

Tábor - Běžec Pavel Maslák překonal na mistrovství republiky družstev v atletice v Táboře český rekord na 200 metrů, výkonem 20,59 sekundy ubral z dosavadního maxima jednu setinu. S maximální povolenou podporou větru 2,0 m/s vymazal z rekordních tabulek čtyři roky starý čas Jiřího Vojtíka, který už letos v červnu dokázal vyrovnat.

Pavel Maslák v rozběhu na 200 metrů
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Pro Masláka je to v jeho životní sezoně už pátý překonaný český rekord. Předchozí čtyři vytvořil jednadvacetiletý závodník Dukly Praha na trati 400 metrů, na které překonal letité výkony Karla Koláře v hale i pod širým nebem. Na čtyřstovce také získal titul mistra Evropy v Helsinkách a probojoval se do semifinále olympijských her v Londýně, kde v rozběhu dosáhl aktuálního českého rekordu 44,91.

V Táboře se blýskl rekordním časem na poloviční trati sotva tři čtvrtě hodiny poté, co vyhrál závod na 400 metrů za 46,94. "Po čtvrtce jsem neměl moc času a navíc jsem se necítil moc dobře, moc mě to netáhlo. Naštěstí dobře běžel Honza Veleba, který mě do cíle potáhl a určitě mi k tomu rekordnímu času pomohl," ocenil Maslák svého soupeře, který byl druhý v rovněž kvalitním čase 20,86.

"Po té čtvrtce se mi běželo docela uvolněně, protože pak se na dvoustovce člověku zdá, že je to lehčí," citoval Masláka web atletického svazu. Rekordem se rozloučil s letošní sezonou, nyní už ho čeká odpočinek. "Unavený jsem, ale není to tak strašné. Dá se to vydržet. Vše je o psychice, jestli si člověk řekne, že to zvládne, nebo to prostě vzdá. Hlava je vždycky nejdůležitější," prohlásil.

Je nám líto, video expirovalo.
Reportáž z MČR v atletice

Mistrovství republiky družstev vyhráli muži Dukly a ženy USK

Mistrovství republiky družstev v atletice má stejné vítěze jako před rokem. Tituly obhájili s velkým náskokem muži Dukly Praha a ženy USK Praha, které vyhrály po jedenácté. Dukla získala v samostatné historii jubilejní desáté zlato, ke kterému přispěl dvěma i Pavel Maslák.

Kvalitní výkony podali také vrhači. Hned dva koulaři překonali hranici 20 metrů. Vítězství si zajistil olympionik Antonín Žalský z Pardubic výkonem 20,17, dvaadvacetiletý Ladislav Prášil s ním prohrál o tři centimetry, ale vylepšil si osobní rekord.

V hodu oštěpem dosáhl Petr Frydrych svého letošního maxima 81,14 metru. "Technicky to nebylo nic extra, ale trefil jsem se do větru. Jsem rád, že to tady padlo," citoval svěřence Jana Železného server atletického svazu.

V běhu na 100 metrů překážek stlačila Lucie Škrobáková svůj čas pod 13 sekund a po vítězství za 12,95 byla nejrychlejší i na hladké stovce. "Moje sezona trvá teprve měsíc, předtím jsem byla více méně zraněná, takže není těžké takovou výkonnost udržet," uvedla semifinalistka olympijských her.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy