Maslák v Gentu zaběhl nejrychlejší českou třístovku v hale

Gent - Pavel Maslák vyhrál na atletickém mítinku v Gentu netradiční závod na 300 metrů a časem 32,58 sekundy vytvořil nejlepší český halový výkon v historii. Rychlejší než loňský mistr Evropy na čtvrtce byl v této sezoně pouze Lalonde Gordon z Trinidadu a Tobaga, a to o jednu desetinu.

Pavel Maslák
zdroj: ČT24

Maslák za sebou v neděli v Belgii nechal i domácího favorita Kevina Borléeho (32,72), pod 33 vteřin běžel ještě třetí Američan Calvin Smith. "Vůbec jsem nečekal tak rychlý čas. Je pravda, že v sobotu na rozcvičení jsem se cítil dobře, ale myslel jsem na čas kolem 32,80, líp ne," řekl svěřenec Dalibora Kupky.

Na třístovce se Maslák v historické tabulce světových výkonů zařadil na 11. místo a je druhým nejlepším Evropanem. Z nich byl rychlejší pouze Francouz Leslie Djhone před třemi lety (32,47). V Gentu se z českých atletů představil ještě Maslákův tréninkový kolega sprinter Jan Veleba, čas 6,77 mu na postup do finále šedesátky nestačil.