Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Maslák: Na Van Niekerka jsem se nedíval, z rekordu mám radost

Ostrava – Pavel Maslák si na Zlaté tretře splnil své předsevzetí. Na třístovce totiž zaběhl časem 31,80 nové české maximum. Vyhrál Jihoafričan Wayde Van Niekerk.

Pavel Maslák dobíhá za Van Niekerkem
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"I když je to neoficiální trať, mám z toho radost. Byla tu super atmosféra jako vždy. Super závod se super časy, skoro všichni si udělali osobáky. Jsem spokojený," pochvaloval si Maslák.

Jeho plán byl dostat se pod 32 sekund. Překazit mu ho mohl silný vítr, který se kolem stadionu točil. "Přemýšlel jsem, jak bude foukat, protože venku fouká hodně. Ale jak uzavřeli tu velkou bránu, je to docela uklidněné a nefoukalo dneska tak moc," řekl Maslák, který doběhl čtvrtý za vítězným Waydem Van Niekerkem, který stanovil nové světové maximum 30,81.

V nezvyklé disciplíně se nenechal vyhecovat rychlým tempem vítězného Jihoafričana. "Vůbec, běžel jsem si svoje tempo. Rozběhl jsem pomaleji první stovku a myslím, že to bylo dobré. Měl jsem v cíli hodně sil," řekl. "Ani jsem se nesnažil držet jeho tempo, to bych neudržel. Ale určitě mě vytáhl k lepšímu času. Spíše jsem se díval na druhého a třetího, na mladíka z Jižní Afriky Munyaie jsme věřil, že bych ho mohl doběhnout, ale nakonec to nevyšlo," řekl Maslák.

Byť se mu nepovedlo protlačit na stupně vítězů, dostal se na ostravském mítinku alespoň do čela národních historických tabulek. "Jsem za to rád, akorát mě mrzí, že jsem skončil čtvrtý a nevyšlo to na lepší umístění. Ještě o fous to mohlo být lepší, ale jsem spokojený," řekl Maslák.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy