Maslák bude obhajovat titul z HME, vyhrál na mítinku v Düsseldorfu

Düsseldorf – Za svým třetím zlatem v řadě z halového mistrovství Evropy vykročil Pavel Maslák. Český čtvrtkař zvítězil na mítinku v Düsseldorfu a splnil tak limit pro evropský šampionát v Bělehradě.

Pavel Maslák
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Maslák normu pro Bělehrad překonal o více než sekundu. V porovnání časů ze dvou běhů porazil o 25 setin finalistu olympijských her Bralona Taplina z Grenady. Dvojnásobný halový mistr světa Maslák loni zahájil zimní sezonu výkonem 46,07, rok před tím zaběhl v prvním startu čas 45,80.

"První polovina byla za 21,67, což je pomalé. Chtěl jsem běžet rychleji," přiznal Maslák. "Docházely mi síly. Kdybych cítil soupeře blíž, běžel bych určitě rychleji. Jsem rád, že jsem vyhrál. Na první start je to dobré, ale chtěl jsem pod 46 sekund," konstatoval.

Maslák splnil limit na HME

Shodně pátí skončili na mítinku IAAF překážkář Petr Svoboda, půlkař Jan Kubista a mílař Filip Sasínek. Svoboda časem 7,68 zaostal o tři setiny za výkonem z prvního startu v Jablonci i proto, že na předposlední překážce škobrtl. V nejlepším letošním světovém výkonu 7,51 vyhrál Španěl Orlando Ortega.

Sasínek byl pátý v běhu na 1500 metrů a časem 3:41,88 zaostal jen o 51 setin za osobním rekordem. Jednadvacetiletý běžec splnil zároveň limit pro účast na HME v Bělehradě, kvalifikoval se tak už na druhé trati, protože normě vyhověl i na osmistovce. Na této distanci byl v Düsseldorfu pátý Jan Kubista (1:47,89).