Maraton na MS má po necelých dvaceti letech etiopského vítěze, triumf slaví Desisa

Poprvé od roku 2001 vyhrál maraton na mistrovství světa běžec z Etiopie. Noční závod v Dauhá zvládl nejlépe Lelisa Desisa v čase 2:10:40, když ve finiši porazil svého krajana Mosineta Geremewa. Po stříbře z roku 2013 a dvou triumfech v Bostonském maratonu přidal nejcennější kov.

Noční maraton v Dauhá zvládl nejlépe Lelisa Desisa

Na promenádě v Dauhá bylo trochu chladněji než při minulých nočních závodech, rtuť v teploměru zůstala těsně pod třiceti stupni. Tempo jako obvykle udávali afričtí běžci, jimž podobně jako před dvěma lety v Londýně konkuroval jen Brit Callum Hawkins.

Během závodu sice nabral na vedoucí skupinu více než půlminutovou ztrátu, ale dva kilometry před cílem ji zlikvidoval. Ze čtveřice, která ostatním unikla, však měl nakonec nejméně sil a skončil stejně jako na minulém šampionátu těsně pod medailovými stupni. Nejlepší závěr měl Desisa, který setřásl i svého krajana Geremewa. Pro bronz si doběhl Amos Kipruto z Keni.