Lyžování ČR 2024

Macurová se blýskla stříbrem na MS v horském maratonu

Barbora Macurová získala na mistrovství světa v horských bězích v Thajsku stříbro v maratonu. Čtyřicetikilometrovou trať zvládla v čase 3:51:22, vítězná Rumunka Denisa Dragomirová byla o dvě minuty rychlejší.

Macurová získala na MS stříbro v horském maratonu

Macurová byla po 18 kilometrech šestá, ale pak už pořadím jen stoupala. Propracovala se až na druhé místo a získala v Čiang Mai první českou medaili. Barbora Jíšová doběhla na 23. pozici, Lucie Šaclová skončila devětatřicátá, v soutěži týmů byly české reprezentantky šesté.

V závodě mužů se celé české trio vešlo do třetí desítky. Tomáš Křivohlávek doběhl čtyřiadvacátý, zkušený Vít Pavlišta finišoval na 27. místě a Matěj Zima skončil devětadvacátý. Triumfoval Nor Stian Angermund v čase 3:08:29, ultramaraton na 80 kilometrů bez české účasti vyhráli Američan Adam Peterman a Blandine Lhirondelová z Francie.

Šampionát, kterého se účastní více než 900 závodníků ze 46 zemí, v neděli uzavřou závody v běhu do vrchu nahoru-dolů dlouhé 11,2 kilometru.