Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Legendární Farah poběží jednu ze svých posledních desítek kariéry na Zlaté tretře

Ostrava – Velký úlovek se podařil organizátorům Zlaté tretry. Suverén závodu na 10 000 metrů a jeden z nejlepších vytrvalců historie, Brit Mo Farah na mítinku v Ostravě poběží jednu ze svých posledních desítek kariéry. Čtyřnásobný olympijský vítěz bude chtít 28. června překonat ostravský rekord Kenenisy Bekeleho.

Slavící Mo Farah
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Třiatřicetiletý rodák ze somálského Mogadiša Farah se ve Vítkovicích postaví na start své poslední mítinkové desítky. Pětinásobný mistr světa se od příští sezony chystá přejít k silničním závodům.

"Bylo dost těžké ho získat. Museli jsme sladit termín, najít disciplínu, dohodnout se s ním, protože si své starty vybírá dost pečlivě. Ale jsme rádi, že právě v zemi Emila Zátopka bude tento šampion absolvovat svou poslední desítku," řekl sportovní manažer Alfons Juck.

Farah si Zlatou tretru vybral jako závod, na němž chce před mistrovstvím světa v Londýně útočit na kvalitní čas. "On se nechal slyšet, že by ještě jednou rád v kariéře běžel rychlou desítku. My jsme na to reagovali a výhoda je, že má stejného manažera jako Usain Bolt. Máme tedy dobré předpoklady, aby se podařil pokus o co nejrychlejší čas," řekl Juck.

Pro Jucka to znamená najít i kvalitního vodiče. "To nebude lehké, jelikož Farah chce běžet pod 27 minut, to už je ostré tempo, které ne každý zvládne. To je těžký úkol i pro nás," řekl Juck, který uvažuje, že desítku zařadí do závěrečného bloku programu jako vrchol dne.

Zlatá tretra přidala k tyčkařce Jiřině Ptáčníkové, německému oštěpaři Thomasi Röhlerovi a americkému trojskokanovi Christianu Taylorovi další zvučné jméno.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy