Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Viděno třemi

Lavillenie se při pandemii nenudí. O tyči skáče na zahradě, předvedl výkon 561 cm

Někdejší světový rekordman ve skoku o tyči Renaud Lavillenie může i v době koronavirové krize pilovat v domácích podmínkách techniku, protože má k dispozici vlastní sektor na zahradě přímo před svým domem v Pérignat-les-Sarlieve. Pro zpestření tam sám pro sebe pořádá i soutěže, kterým říká "závody v domácím vězení", a po tom sobotním se pochlubil, že přeskočil 561 centimetrů.

Renaud Lavillenie
zdroj: ČTK/AP autor: Geert Vanden Wijngaert

Úctyhodný výkon ze zkráceného rozběhu doložil videozáznamem. "Den dvacátý. Všechno pod kontrolou! Dneska 561 cm v mé mezinárodní soutěži v domácím vězení," napsal třiatřicetiletý Francouz.

Jak je obvyklé v televizních sportovních přenosech, nechyběl u záznamu úspěšného skoku ani údaj s Lavillenieho jménem, státní příslušností i vlaječkou.

A také s technickým zápisem, ze kterého je patrné, že "vítězný skok" předvedl až na šestý pokus, zatímco předchozí výšky včetně 551 zdolal napoprvé.

Olympijský vítěz z Londýna 2012 a stříbrný medailista z předchozích Her v Riu de Janeiro během své izolace pravidelně zveřejňuje příspěvky z přípravy v domácích nouzových podmínkách. S kreativitou v tréninku mu pomáhají dcerka Iris či manželka Anais, jichž využívá zejména při posilování.

Skutečných závodů se Lavillenie ani další atleti jen tak nedočkají. Start sezony je v nedohlednu kvůli pandemii koronaviru, která si jen ve Francii vyžádala aktuálně na 90 000 nakažených a přes 7500 obětí nemoci COVID-19. Kvůli celosvětové krizi byly odloženy o rok i olympijské hry v Tokiu, na nichž bude Lavillenie usilovat o návrat na trůn.

Favoritem už ale nebude, mezitím mu vyrostl těžký soupeř ve švédském talentu Armandu Duplantisovi, který letos francouzskému tyčkaři sebral i světový rekord a vylepšil jej už na 618 cm.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy