Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Poslední hora

Lavillenie přijede počtvrté na Zlatou tretru

Praha - Světový rekordman ve skoku o tyči Renaud Lavillenie přijede počtvrté na Zlatou tretru do Ostravy, která se bude konat v pátek 20. května. Vystoupení francouzského fenoména disciplíny osobně jako host uvidí bývalý držitel nejlepšího výkonu na světě Sergej Bubka z Ukrajiny, viceprezident mezinárodní atletické federace IAAF. Letos se přizpůsobil termín kvůli Usainu Boltovi, účast jamajské sprinterské hvězdy ale oficiálně potvrzena zatím není.

Slavící Renaud Lavillenie
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Yang Lei From Chongqing

Lavillenie všechna svá dosavadní vystoupení na Zlaté tretře proměnil ve vítězství a v roce 2013 předvedl dosud platný rekord mítinku 592 cm. Vedle Ostravy skákal v Čechách také na HME loni v Praze, kde vyhrál výkonem 604 cm, a v březnu v Jablonci předvedl letošní nejlepší halový výkon 603 cm.

"Do České republiky se rád vracím a Ostrava bude po Diamantové lize v Šanghaji můj druhý start roku. A proč nemyslet na překonání rekordu mítinku," vzkázal Lavillenie, jehož soupeřem budou mimo jiné mistr světa z Pekingu Kanaďan Shawn Barber či české duo Jan Kudlička, Michal Balner.

Už dříve organizátoři oznámili účast několika hvězd, chybět by neměli dvojnásobný halový mistr světa na čtyřstovce Pavel Maslák, vicemistr světa z Portlandu Jakub Holuša, oštěpaři Vítězslav Veselý i keňský mistr světa Julius Yego.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy