Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ondrášovka Cup 2020

Kvůli Boltovi šéf světové atletiky pravidla měnit nehodlá

Tegu (Korea) - Šéf mezinárodní atletické federace IAAF Lamine Diack vyloučil, že by se po diskvalifikaci největší hvězdy mistrovství světa v Tegu Usaina Bolta ve finále běhu na100 metrůměnila pravidla. Od loňska platí při startech "nulová tolerance", na kterou právě jamajský sprinterský fenomén v Koreji doplatil.

Usain Bolt
zdroj: AP/ČTK autor: David J. Phillip

"Neexistuje žádná šance," odpověděl Diack na otázku, zda může diskvalifikace slavných atletů v Tegu vést ke změnám pravidel. Vedle Bolta byl na letošním MS diskvalifikován i původní vítěz běhu na110 metrůpřekážek Dayron Robles z Kuby, který překážel čínskému soupeři Liou Siangovi.

Diack ale na zachování nulové tolerance při startech trvá. "To pravidlo je dobré. Líbí se mi, budu pro něj hlasovat, budu se za něj bít," prohlásil, i když připustil, že Boltova diskvalifikace byla největší senzací letošního šampionátu. "To mě ale nemůže přesvědčit o tom, že by byla potřebná nějaká změna," dodal.

Senegalský funkcionář tvrdí, že situace v minulosti s možností až osmi chybných startů byla kvůli televizním přenosům neúnosná. "Pak jsme zavedli možnost jednoho pokaženého startu, ale někteří atleti ho dál ulívali schválně, a přesto mohli zůstat v soutěži. Proto přišla nulová tolerance, aby nikdo nemohl závody záměrně kazit," řekl Diack, který podpořil i Roblesovu diskvalifikaci.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy