Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Kubánská diskařka v Pekingu dopovala, Cechlová bude čtvrtá

Curych - Mezinárodní olympijský výbor diskvalifikoval za doping kubánskou diskařku Yarelys Barriosovou, která na Hrách v Pekingu 2008 získala stříbrnou medaili. Věra Cechlová by se měla v upraveném pořadí posunout na čtvrté místo. Zpětné dopingové testování z olympijských her v Pekingu a Londýně se týkalo 1243 vzorků a přineslo více než sto pozitivních případů.

Věra Pospíšilová-Cechlová při kvalifikaci
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Cechlová je držitelkou olympijského bronzu z Atén 2004, který získala podobným způsobem až s odstupem devíti let. V soutěži v řecké metropoli tehdy skončila čtvrtá, po dodatečné diskvalifikaci Bělorusky Iriny Jatčenkové se dostala na třetí příčku.

V Pekingu byla Cechlová pátá. Barriosová, která skončila druhá za Američankou Stephanií Brownovou-Traftonovou, měla podle informace MOV při zpětném testování odevzdaných vzorků nález na zakázaný acetazolamid.

Na druhé místo by se po její diskvalifikaci měla posunout Olena Antonovová z Ukrajiny, na třetí Číňanka Sung Aj-min. Za tou Cechlová zaostala o 45 centimetrů.

MOV diskvalifikoval také katarského sprintera Samuela Adelebariho Francise, který v Pekingu běžel semifinále stovky. Šestnáctý muž výsledkové listiny užil stanozolol.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy