Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Komplikace na cestě do Ria. Špotákovou trápí zlomenina

Praha - Dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková si při tenise zlomila zánártní kost na pravé noze. Po konzultaci s lékaři zvolila světová rekordmanka místo operace konzervativní léčbu a nosí ortézu. Věří, že na srpnové olympijské hry v Riu de Janeiro se stihne připravit.

Barbora Špotáková
zdroj: AP autor: Geert Vanden Wijngaert

"Zlomenina pravého nártu na konci března je jistě komplikace, ale není to s ohledem na přípravu na olympiádu v Riu tragédie. Může se stát, že odložíme začátek sezony, ale věřím, že na olympiádu budu připravena kvalitně," uvedla Špotáková.

Čtyřiatřicetiletá mistryně světa z roku 2007 se zranila v neděli. Při smeči na síti si zlomila zánártní kost u malíku na pravé noze. Ošetřili ji v místní nemocnici a další postup konzultovala s pražskými lékaři. Navzdory zranění zůstává se skupinou kouče Rudolfa Černého na Kanárských ostrovech a bude dál trénovat.

Olympijský sen beze změny

"Dá se házet pouze ze stoje či ze sedu, kondici udržovat jinými prostředky. Každopádně nic nevzdáváme a sen o úspěchu na olympiádě v Riu se nijak nezměnil," prohlásila olympijská vítězka z Pekingu a Londýna.

"Není to moje první zlomenina. I trenér věří v normální vstup do sezony. Hlavně z toho důvodu, že mě zná a také jsme spolu již dvě zlomeniny v předchozích letech zažili," řekla Špotáková, která před letošní sezonou obnovila spolupráci s Černým po pěti letech. Loni byla po rozchodu se světovým rekordmanem Janem Železným bez trenéra a neuspěla na mistrovství světa, kde skončila devátá a poprvé po deseti letech odjela z velké akce bez medaile.

Je nám líto, video expirovalo.
Špotáková má zlomenou zánártní kůstku, o olympiádu se ale nebojí
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy