Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Klučinové na kladenském mítinku uniká překonání vlastního rekordu

Kladno – Eliška Klučinová vlastní český rekord na mítinku IAAF ve vícebojích v Kladně tentokrát nejspíš nepřekoná. Po čtyřech disciplínách má na kontě 3701 bodů a na vedoucí favoritku Hannu Kasjanovovou ztrácí 43 bodů. Podle papírových předpokladů by měla druhé místo udržet až do konce závodu.

Eliška Klučinová
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Klučinová už v Kladně třikrát změnila rekordní tabulky, naposledy loni součtem 6460 bodů. Na tento výkon však má po prvním dnu ztrátu 128 bodů a pravděpodobně není v jejích silách, aby toto manko smazala. Na svůj první letošní sedmiboj v Götzisu, kde před dvěma týdny získala 6249 bodů, zaostává v mezisoučtu o 78 bodů.

Klučinová proběhla rovinku s překážkami za 13,97 sekundy, a byť za vlastním osobním rekordem (13,81) zaostala, byla rychlejší o 14 setin než v Götzisu. Ve výšce ale výkonem 182 zaostala za vlastním maximem o plných osm centimetrů. Nepovedl se jí ani vrh koulí (14,22) ani běh na 200 metrů za 24,79 sekundy.

"Trápení od začátku do konce, to je ideální shrnutí dneška," prohlásila po poslední disciplíně dne. "Překážky mi moc nevyšly, i když to nebyla úplná tragédie, doufala jsem v něco lepšího," hodnotila. "Výška mi nevyšla, měla jsem na to skočit lépe, ale možná jsem se toho trochu bála, jak mě bolí ta noha," upozornila vícebojařka.

Koule a dvoustovka? Žádný zázrak

V Götzisu si totiž právě ve skoku vysokém lehce poranila nohu, která ji trápila loni na mistrovství Evropy v Curychu a jejíž vinou závod tehdy nedokončila. "Možná jsem se trochu bála se pořádně odrazit, nevím. Ale i tak jsem měla skočit výš. Koule žádný zázrak a dvoustovka? Tu jsem asi pomalu rozběhla, sice jsem tak nevytuhla jako většinou, ale bylo to pomalejší," řekla.

V minulých letech se po mítinku v Götzisu vždy v Kladně zlepšila, ale vliv na to mělo i počasí. Letos totiž bylo v Rakousku krásně oproti minulým rokům. "Takže ten výkon tam byl dobrý," upozornila Klučinová. A kladenský závod trápí velké teplo.

"Kdyby bylo takhle dva týdny v kuse, tak si na to člověk zvykne, ale předevčírem byla zima a mé tělo se s tím neumí popasovat," přemítala Klučinová. "Dám si rovinku a můžu si lehnout a rozdejchávat to," řekla, jak trpěla únavou. Ale hodlá bojovat a Kasjanovové vítězství zadarmo nenechá. "Chtěla bych si alespoň v dálce spravit chuť. Uvidím, jak se probudím," řekla k první disciplíně druhého dne.

Mužům kraluje Kasjanov

Závod mužů po prvním dnu vede podle očekávání Olexej Kasjanov se ziskem 4291 bodů, druhé místo okupuje Martin Roe z Norska, který má po pěti disciplínách na kontě 4152 bodů. Třetí je Francouz Romain Martin (4045). 

Je nám líto, video expirovalo.
Klučinové první den víceboje v Kladně nevyšel
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy