Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ve zpětném zrcátku

Kladivářům na Zlaté tretře vládli Wlodarczyková a Pars

Ostrava - Polka Anita Wlodarczyková a Maďar Krisztián Pars vyhráli závod kladivářů, úvodní klání mítinku Zlatá tretra, který v Ostravě naplno vypukne ve středu. Šestá žena z olympiády v Pekingu hodila rekord mítinku a historicky nejlepší výkon na českém území 76,59 metru, což je také druhý nejlepší letošní světový výkon. Stříbrný olympijský medailista Pars rovněž vylepšil rekord Zlaté tretry na 80,71 metru a potvrdil pozici letošní světové jedničky.

Přes 80 metrů hodil Pars letos už posedmé. "Je vidět, že mám vyrovnanou formu, ale chtělo by to do mistrovství světa v Berlíně ještě nějaký ten metr přidat," řekl maďarský vrhač.

Dál než Wlodarczyková letos hodila pouze Slovenka Martina Hrašnová, která dnes obsadila druhé místo výkonem 74,20 metru. Mezi muži byl druhý Dilšod Nazarov z Tádžikistánu (78,83), třetí místo obsadil Slovák Libor Charfreitag (77,44).

Je nám líto, video expirovalo.
Závod kladivářů a kladivářek

Zklamáním skončil závod pro olympijské vítěze z Pekingu. Oksana Meňkovová z Běloruska poslala své náčiní do vzdálenosti 65,92 metru a obsadila osmou pozici. Za ní už byla pouze česká reprezentantka Romana Gromanová, která si vylepšila osobní rekord na 61,31 metru. Slovinec Primož Kozmus předvedl výkon 76,53 metru a obsadil páté místo před Lukášem Melichem (75,64). Česká rekordmanka Lenka Ledvinová na mítinku neházela.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy