Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Jedu si pro zlato, vyhlásila Rosolová před halovým MS

Praha – Mezi osmičkou českých atletů, kteří vyrážejí na halové mistrovství světa do Sopot, je i evropská halová šampionka z roku 2011, čtvrtkařka Denisa Rosolová. Podle svých slov je rychlejší než před třemi lety. Věří si, chce bojovat o nejvyšší stupně. Test formy na domácím šampionátu i na mítinku v pražské O2 areně dopadl dobře, teď nezbývá nic jiného, než ji prodat.

Denisa Rosolová
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

"Jedu si tam pro zlato. Uvidíme, na co to bude stačit. Kdyby nechtěl sportovec bojovat o nejvyšší stupně, nemusel by tam ani jezdit," vyhlásila sebevědomě Rosolová.

V polovině února na republikovém šampionátu si zkusila kromě čtyřstovky i dvoustovku. Časy 23,43 a 53,05 vypadají optimisticky. "Teď už jen potřebuju vyladit formu," uvedla tehdy svěřenkyně Martiny Blažkové.

Na mítinku Praha Indoor běžela na netradiční trati 300 m s ovázaným stehnem. "Ono to spíše bylo preventivní. Měla jsem lehké problémy. Tahá mě zadní stehno, ale věřím, že to bylo malinké zranění, které nic neznamená. Cítím se dobře a věřím, že všechno bude v pořádku," ujistila.

Je nám líto, video expirovalo.
Rozhovor s Denisou Rosolovou ve Studiu 6

Poslední dny Rosolová především odpočívala. "Otestovali jsme si formu v O2 aréně. Teď už člověk skoro nic nezmůže," prohodila.

Halová sezona není dlouhá, přesto se čekání na její vrchol trochu vleče. "Už se těším, až přijde vrchol sezony. Je to docela blízko, očekávám i spoustu českých fanoušků," řekla Rosolová.

Z velkých halových podniků má čtvrtkařka čtyři medaile: tři bronzy a jedno zlato. To vybojovala před třemi lety na mistrovství Evropy. "Každý rok je jiný. Jsem rychlejší než v roce 2011 a čtvrtka je hodně o rychlosti. Můžu jen věřit, že jsem ještě neukázala, co ve mně letos je," dodala.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy