Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
LDLC ASVEL Féminin - ZVVZ USK Praha

Japonsko vstoupilo do nového roku s Hakone ekidenem. Vyhrála univerzita Komazawa

Jeden z nejsledovanějších běžeckých závodů světa, Hakone ekiden, vyhrála univerzita Komazawa. Dvoudenní štafetový závod, kde běžci v deseti úsecích zdolali 217 kilometrů, zažil letos dramatický závěr. Finišman Takuma Išikava totiž na posledním úseku stáhl více než tři minuty ztráty.

Hakone ekiden 2021
zdroj: ČTK/AP

Hakone ekiden je určen pro běžce z japonských vysokých škol, pro které jde o jednoznačný vrchol roku. Do dvoudenního univerzitního štafetového závodu, který se běhá ve zhruba půlmaratonových úsecích, při nichž si závodníci předávají látkovou šerpu, se musejí v předchozích měsících kvalifikovat, a jde tak o souboj těch nejlepších běžců v Japonsku.

Letošní ročník se rozhodoval v samém závěru. Na posledním úseku vedla univerzita Soka, za níž finišoval Juki Onodera. Jenže v nejdůležitějším momentu své kariéry nedokázal odrazit nápor soupeřů z univerzity Komazawa, kteří přitom ztráceli už více než tři minuty.

Finišman Takuma Išikava svého soka předběhl a v cíli mohl se svými kolegy slavit první vítězství své školy po dvanácti letech, zatímco Onoderovi museli medici v cíli podávat kyslík.  

Závěr Hakone ekidenu:

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy