Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Janů završil ve Velké kunratické zlatý hattrick, v cíli byl první potřetí v řadě

Český reprezentant v běhu do vrchu Jan Janů dokázal potřetí ze tří účastí zvítězit na Velké kunratické. I přes to, že ho trápila viróza, dokázal trať o délce 3100 metrů zaběhnout za 11:33,4 minuty. Hlavní ženský závod vyhrála Adéla Stránská v čase 7:16,4.

Velká kunratická 2018
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Pětaosmdesátému ročníku populárního krosu přálo počasí. Bylo teplo, trať suchá a Janů prokázal, že mu sedí. I když nebyl v optimálním zdravotním stavu. "Byl jsem teď tři týdny na soustředění na Zadově a přivezl jsem si virózu, takže jsem moc ve vítězství nedoufal. Ale běželo se mi skvěle a brzo jsem začal dotahovat závodníky přede mnou. Na rovince jsem to pak pustil úplně a mám velkou radost z dalšího prvenství," řekl serveru behej.com.

Loni vyhrál Janů v čase 11:20,1. Rekord závodu drží již od roku 1979 legendární Vlastimil Zwiefelhofer (10:58,9). Mezi ženami dnes byla na tříkilometrové trati přes Hrádek nejrychlejší potřetí za sebou Pavla Schorná.

Závodu se zúčastnil i jedenasedmdesátiletý Jan Vonášek, který mohl letos vyrovnat rekord šedesáti účastí na Velké kunratické. Při své vůbec první účasti, ale nedorazil na závod včas. "Přišel jsem na start, když už ostatní šli domů," přiznává s úsměvem. Boj o rekord ještě zdaleka nevzdává. Chce se zúčastnit ještě minimálně pětkrát

Je nám líto, video expirovalo.
Závodu se zúčastnil i skororekordman Vonášek
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy