Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
World Athletics Continental Tour Gold 2024

Järvinen předvedl na halovém MČR čtvrtý nejlepší juniorský sedmiboj světové historie

O fantastický výsledek se na halovém mistrovství republiky postaral junior Tomas Järvinen. Zapsal 5993 bodů, což je čtvrtý nejlepší výkon historie v této věkové kategorii. Titul mezi seniory už potřetí získal Ondřej Kopecký. Svěřenec Romana Šebrleho ovládl víkendový šampionát ve Stromovce v osobním rekordu 6035 bodů. Stříbro získal jeho tréninkový kolega Vilém Stráský. Bronz vybojoval Petr Svoboda.

Je nám líto, video expirovalo.
Juniorský sedmibojař Järvinen se na MČR blýskl čtvrtým nejlepším výsledkem světové historie

Ještě po pěti disciplínách Järvinen útočil dokonce na juniorský světový rekord, jenže ho zradila tyč a nakonec z toho bylo české maximum. "Jsem strašně šťastný, víceméně jsem to ani nečekal," uvedl.

Na den přesně po sedmi letech Järvinen sebral juniorský národní rekord Ondřeji Kopeckému bojujícímu v tu chvíli mezi seniory. "Věřil jsem mu a on to zvládl. Škoda té tyčky, ale i tak super výkon," vysekl poklonu mladšímu kolegovi Kopecký.

Domácí šampion útočil na překonání hranice 6100 bodů, ale v tyči mu odolala pětimetrová hranice. Svůj nejvyšší bodový zisk v kariéře nakonec vylepšil o jedenáct bodů. Výsledná hodnota by mu mohla stačit na účast na světovém šampionátu v Glasgow.

"Těch 35 je fajn, je to osobní rekord, ale ještě jsme chtěli víc," přiznal Kopecký.

Vysoké cíle má i Kopeckého následovník, ale ve svém věku nemá kam pospíchat. "Tomáš je jeden z těch supertalentů. Důležité je, aby zůstal zdravý, to je první věc, a pak aby makal. Bez dřiny to nepůjde," dodal Järvinenův trenér Josef Karas.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články