Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec

Hrubá spojila síly s Bábou. Měla by skákat dva metry, říká český rekordman

Dvě sezony se potýkala se zdravotními problémy a s poklesem formy. V cestě zpátky na vrchol teď ale juniorské mistryni světa ve skoku do výšky Michaele Hrubé pomáhá silný spojenec. Trénuje ji olympijský medailista a český rekordman Jaroslav Bába.

Michaela Hrubá
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Jako atlet patřil Jaroslav Bába k oporám reprezentace. Mezi trenéry je stále spíš začátečníkem, i když jeho šest velkých medailí budí u svěřenců uznání. "Je tam respekt, že něco dokázal," říká Hrubá. "Je to opravdu velká výzva. Míša je svědomitá, má chuť do tréninku a chuť dostat se zpátky na vrchol," odpovídá Bába.

Hrubou dlouhodobě pronásledovaly zdravotní problémy, měly vliv i na její výkonnost. I proto Bába od začátku spolupráce bazíruje na tom, aby zůstala zdravá. "Ze začátku to bylo deprimující, že dělám výšku několik let a Jarda přišel s tolika cvičeními, které já v životě nedělala. Teď, když mi to začíná jít, je to fajn, že člověk vidí progres," hodnotí.

Je nám líto, video expirovalo.
Výškařce Hrubé pomáhá olympijský medailista Bába

Osobní rekord 195 centimetrů trvá už čtyři roky. Aby se dostala ještě výš, zlepšuje pod vedením Františka Ptáčníka fyzičku a s Jaroslavem Bábou technické detaily skoku.

"Míša je skokanka, která by měla skákat dvoumetrové výšky a věřím, že v budoucnu bude. Jsme na dobré cestě. Je to kus práce, ale věřím, že to dopadne dobře," uzavírá Bába.


Hlavní zprávy