Následuje
SP Rakousko

Hrubá potvrdila ve výšce roli favoritky a je juniorskou mistryní Evropy

Grosseto – Tuzemské atletice roste velký talent. Michaela Hrubá si poradila se soupeřkami i pozicí favoritky a stala se v Itálii juniorskou mistryní Evropy. Když na šampionátu v Grossetu jako jediná přeskočila laťku ve výšce 189 i 193 centimetrů, neuspěla až při pokusech o nový osobní rekord 196 cm.

Michaela Hrubá
zdroj: AP autor: Darko Vojinovic

Devatenáctiletá svěřenkyně Michala Pogányho, ke kterému letos v zimě odešla od Aleny Nezdařilové, třetí rok po sobě bere zlato na velké atletické akci. Předloni získala dorostenecký světový titul, loni vyhrála juniorské mistrovství světa.  

"Většina lidí to ode mě očekávala a přijížděla jsem jako favorit, ale samozřejmě se nesmělo nic podcenit. A vyšlo to úplně nejlíp, jak mohlo," řekla Hrubá pro web atletického svazu. "Škoda, že druhý pokus na 196 nezůstal, už jsem byla za laťkou. Ale možná je to pro mě dobře, že jsem si zase vyzkoušela tuhle výšku a třeba na mistrovství světa to padne," přála si s výhledem na srpnový seniorský šampionát v Londýně.

V minulých dnech vybojovaly na šampionátu v Itálii zlaté medaile kladivářka Kateřina Skypalová a oštěpařka Nikol Tabačková, třemi tituly česká výprava vyrovnala bilanci z dosud nejúspěšnějšího šampionátu v roce 2005 v Kaunasu. Tam tehdy triumfovali Remigius Machura mladší ve vrhu koulí, Denisa Rosolová v dálce a Zuzana Hejnová v běhu na 400 m překážek.

Podle počtu medailí byl úspěšnější jen šampionát v roce 2007, kdy český tým získal zlato zásluhou běžce Jakuba Holuši a k tomu dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.  

Hrubá zvítězila s náskokem šesti centimetrů před Karinou Tarandovou z Běloruska. Páté místo obsadila další česká skokanka Lada Pejchalová, výkonem 185 cm přišla o bronz jen kvůli horšímu technickému zápisu. Pátá byla i Lucie Krupařová v běhu na 400 metrů překážek v osobním rekordu 58,33 a stejné umístění vybojoval také Vojtěch Mlynář na osmistovce, kde časem 1:49,47 zůstal za bronzem o 32 setin vteřiny.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy