Následuje
Panorama

Homoláč obhájil titul v půlmaratonu, v Pardubicích porazil i Keňany

Nejlepší český vytrvalec Jiří Homoláč obhájil v Pardubicích titul mistra republiky v půlmaratonu. Týden po stejném závodu v Praze, kde byl v čase 1:04:03 nejlepším Evropanem, zvítězil za 1:04:28 před dvojicí Keňanů. Svého největšího domácího soupeře Víta Pavlištu porazil o dvě a půl minuty.

Homoláč obhájil v Pardubicích titul v půlmaratonu

"Keňané udržovali stabilní tempo kolem tří minut na kilometr. V druhé půlce Keňan trochu zvolnil, tak jsem šel dopředu ho trochu povzbudit. V závěru jsem to zkusil jako loni jen poslední minutu a povedlo se mi zvítězit," uvedl Homoláč.

Sil měl dost, i když běžel druhý půlmaraton během týdne. "Mám hodně natrénováno z Keni. Po minulém týdnu mě jen strašně bolela lýtka po přechodu ze šotoliny v Itenu na asfalt. Proto jsem se snažil jen udržovat tempo a nikam se nehnat, abych si něco neudělal, a počkal si na závěr," řekl běžec Univerzity Brno.

Pětinásobný šampion Pavlišta získal již osmou medaili z republikového půlmaratonu, čímž vyrovnal rekord Jana Bláhy. S Homoláčem znovu změří síly 5. května při maratonu v Praze.

Mezi ženami se stala poprvé domácí šampionkou v půlmaratonu Tereza Hrochová za 1:16:12. Plzeňská běžkyně skončila celkově třetí ze dvěma keňskými vytrvalkyněmi.

Stříbro v mistrovství republiky získala držitelka dvou titulů Petra Pastorová. Obhájkyně zlata z minulých dvou let šestačtyřicetiletá Petra Kamínková závod nedokončila.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy