Je nám líto, video expirovalo.

Holuša se pomalu vrací po únavové zlomenině. Přeběhal jsem zánět přes bolest, vysvětlil

Start nového roku pro něj nebyl příjemný, protože dva měsíce musel mít absolutní klid. Běžec Jakub Holuša musel kvůli zdravotním komplikacím vynechat letošní halovou atletickou sezonu. Nyní už se pozvolně vrací do závodního zápřahu po únavové zlomenině v oblasti kyčle.

Jakub Holuša
zdroj: Reuters autor: Lucy Nicholson

Halový mistr Evropy z roku 2015 nyní boje pod střechou musel vynechat. "Od narození mám špatně rostlé kyčle. Když to přeženu, nebo udělám nějaký špatný pohyb, vznikne tam zánět. Měl jsem to už asi třikrát za kariéru. Bohužel teď jsem to přeběhal přes bolest až do únavové zlomeniny," popsal Holuša své trable.

Po dvou měsících absolutního klidu zařadil Holuša v rámci nynější rekonvalescence a pozvolného návratu do plné běžecké formy start na osmi kilometrové distanci letošního čtvrtého ročníku závodu Grand Prix Dříteč.

"Když půjde všechno dobře, tak bych chtěl duben a květen trénovat. Chtěl bych se představit domácím divákům na dvou kontrolních závodech, Memoriálu Josefa Odložila a Zlaté tretře v červnu," přiblížil jednatřicetiletý mílař své plány.

Je nám líto, video expirovalo.
Holuša musel kvůli zranění vynechat halovou sezonu, už ale trénuje

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy