Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Hejnová: Nikdy jsem nečekala, že bych mohla takovou cenu získat

Tallinn - Když začínala s atletikou, ani se jí nesnilo o tom, že by dokázala to, co se nepodařilo například desetibojařské hvězdě Romanu Šebrlemu a zatím ani Barboře Špotákové. Mistryně světa Zuzana Hejnová prožila v Tallinnu jeden z nejpříjemnějších večerů v životě. Vítězka Diamantové ligy a letos neporažená závodnice v běhu na 400 metrů překážek byla zvolena nejlepší evropskou atletkou sezony. Už pomrkává po další sezoně, v pondělí ji čeká odjezd do Tater na první kondiční soustředění.

Zuzana Hejnová
zdroj: AP autor: Walter Bieri

"Poslouchá se to hezky. Fakt jsem nikdy nečekala, že bych mohla takovou cenu získat. Hrozně si toho vážím. Vím, že to je ocenění za celosezonní dřinu," řekla.

V sobotu vstoupila mezi absolutní atletickou smetánku. Seděla u stolu například se Sergejem Bubkou, světovým rekordmanem ve skoku o tyči. Dokonce ho požádala o podpis. "On se smál, že by měl spíš podpis chtít on ode mě," uvedla Hejnová. Nakonec autogram získala hlavně pro svého přítele Honzu, bývalého špičkového českého tyčkaře. "Býval to jeho vzor."

Slavnostní vyhlášení si užila. Tušila, že vyhraje, a tak si připravila řeč v angličtině. "Bylo to moc hezké, uvolněné, rychlé. Byla jsem ale dost nervózní. Všichni tam mluví skvěle anglicky a já na projevy nejsem moc zvyklá. Ale naštěstí jsem si připravila, co chci říct," uvedla. "Pak jsme se bavili ještě u večeře, bylo to hrozně milé. Skončilo to docela pozdě," prozradila.

Je nám líto, video expirovalo.
Hejnová převzala cenu za nejlepší atletku Evropy

Stejného ocenění se z českých atletů dostalo v minulosti pouze Janu Železnému (dvakrát) a Tomáši Dvořákovi, který v Tallinnu také byl. "Nevěděla jsem to, až když jsem viděla ten seznam vítězů, byla jsem překvapená. Myslela jsem, že i Bára (Špotáková) vyhrála. Mám samozřejmě radost, že patřím mezi těch pár, kterým se to povedlo," řekla Hejnová.

Chyběl jen ten světový rekord

Sama rovněž hlasovala a přiznala, že dala na první místo sebe. "Protože si myslím, že jsem měla opravdu stabilní výkonnost a zasloužila jsem si to," prohlásila. Pro výhru prý jen těžko mohla udělat víc. "Samozřejmě některé závody jsem mohla běžet rychleji, ale beru to tak, že jsem všechno vyhrála, i když to třeba nebyl ideální běh. Chyběl snad jen ten světový rekord, ale o tom se vůbec nedá spekulovat. Pořád je to strašný kus cesty," uvedla.

Jistě se stane nejlepší českou atletkou sezony a je také favoritkou na vítězství v anketě Sportovec roku. Čeká ji rovněž vyhlášení nejlepšího atleta světa. Tam je ale favoritkou jamajská sprinterka Shally-Ann Fraserová-Pryceová, trojnásobná mistryně světa. "Nechám se překvapit. Těšilo by mě být na vrchních příčkách, ale pořád to beru jen jako ankety," řekla Hejnová. "Ale oslav bylo dost, už začíná být potřeba brát vážně trénink a zase se dostat do toho tréninkového cyklu," dodala.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy