Následuje
Hokej den poté

Hejnová je na MS v semifinále 400 m překážek, Masná nepostoupila

Berlín - Zuzana Hejnová postoupila na atletickém mistrovství světa v Berlíně do semifinále závodu na 400 metrů překážek. Česká rekordmanka obsadila ve svém rozběhu třetí místo časem 55,68 sekundy, do dalšího kola postoupily přímo vždy první čtyři běžkyně. O finále budou překážkářky bojovat v úterý. Hejnová si ve druhé dráze postupovou pozici kontrolovala, cílem proběhla o 98 setin za vítěznou Angelovu Murosanovou z Rumunska, druhá skončila Američanka Tiffany Williamsová. "Tak nějak jsem si to představovala, že postoupím v klidu a pošetřím síly," řekla po doběhu Hejnová. Po startu běžela naplno. "To je dané," uvedla. Šetřila se tak hlavně v konci. "V poslední stovce," prohlásila.

Hejnová si ve druhé dráze postupovou pozici kontrolovala, cílem proběhla o 98 setin za vítěznou Angelovu Murosanovou z Rumunska, druhá skončila Američanka Tiffany Williamsová. "Tak nějak jsem si to představovala, že postoupím v klidu a pošetřím síly," řekla po doběhu Hejnová. Po startu běžela naplno. "To je dané," uvedla. Šetřila se tak hlavně v konci. "V poslední stovce," prohlásila. 

Nejrychlejší z pěti rozběhů byla americká spolufavoritka Lashinda Demusová (54,66). Hejnová, jejíž národní rekord má od 28. července hodnotu 54,90, byla při porovnání všech časů dvanáctá. Z dnešního výkonu se prý nedá usoudit, kolik je schopna běžet. "Chtěla jsem jen postoupit, bez ohledu na čas," řekla. Na postup do finále ale bude muset zřejmě vylepšit český rekord. "Bude třeba tak 54,50," předpokládala. "Je to víc našlapané než loni," poukázala na olympijské hry, v jejichž finále byla překvapivě sedmá.

 

Masná neměla na postup do boje o medaile sebemenší šanci. Do cíle třetího semifinále doběhla na šesté pozici v času 2:02,55 minuty a v celkovém hodnocení obsadila nakonec 20. místo. Do finále bylo potřeba skončit v jejím závodu do druhého místa, na zbývající dvě místa časem neměla šanci vzhledem k tomu, že její běh byl zdaleka nejpomalejší. 
  
O překvapení se ve stejném běhu postarala olympijská vítězka Pamela Jelimová z Keni, která 250 metrů před cílem ze závodu odstoupila. Devatenáctiletá Jelimová se celou sezonu potýkala se špatnou formou a dva měsíce před mistrovstvím světa nezávodila. Nejrychlejší byla Caster Semenyaová z Jihoafrické republiky, postoupila i Keňanka a obhájkyně vítězství Janeth Jepkosgeiová, která v rozběhu upadla a směla nastoupit do semifinále až po protestu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy